Pakostane - wakacje już od 426 zł

Na wakacje: Pakostane, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Północna Dalmacja/ Riwiera Zadar/ Pakostane

Pochmurno
9°C
Opady:
0.1 mm
Zachmurzenie:
100%
Ciśnienie:
1024 hPa
Wiatr:
17 km/h202°
Pakostane to atrakcyjne miasteczko w Północnej Dalmacji, położone pomiędzy wybrzeżem morskim a jeziorem Vransko. W pobliżu trzy ośrodki wypoczynkowe, wśród nich francuski Club Mediterranne zbudowany w polinezyjskim stylu. Miłośnicy wędkarstwa i podglądania przyrody znajdą coś dla siebie na jeziorze Vransko, rezerwacie ptactwa wodnego. Warto odbyć spacer do niewielkiego miasteczka Vrana, gdzie można podziwiać unikatowy zabytek sztuki osmańskiej Maškovića han.

Pakostane, wczasy w Chorwacji

Miasteczko położone jest na terenie regionu Północnej Dalmacji, na w Riwierze Zadar. Jego usytuowanie jest bardzo malownicze. Z jednej strony znajdują się wody morza i wyspy, z drugiej największe w Chorwacji jezioro Vransko, gdzie podziwiać można florę i faunę. Panuje tu klimat śródziemnomorski. Okolica porośnięta jest lasami iglastymi. W okolicy znajdują się aż trzy parki narodowe : "Kornati", "Krka" i "Paklenica".

Historia – Północna Dalmacja

Miasteczko było kiedyś osadą portową. Nie ma wielu zabytków, ale warto przejść się po uliczkach pomiędzy białymi domami o charakterystycznych czerwonych dachach czy spędzić wieczór na podziwianiu portu. Niedaleko w stronę lądu znajduje się największe chorwackie jezioro - Vransko, przy którym można znakomicie odpocząć. Ciekawostką jest, że ma ono jedynie 2m głębokości przy imponującej powierzchni. Możemy tu podziwiać niezniszczoną ręką człowieka przyrodę i rozkoszować się ciszą.

Wakacje w Pakostane – wycieczki objazdowe

 • Podążając na północ nadmorską drogą dotrzemy do znanego kurortu Biograd, a dalej, tą samą drogą, do serca riwiery – Zadar.
 • Małą nadmorską drogą dotrzemy z miasteczka do wioski Vrana, która rozwinęła się wokół opactwa Benedyktynów. Znajdują się tu ruiny fortecy, zburzonej przez Turków w 1538r. Warto zobaczyć Maskovica hab zbudowany w 1644r. jako rodzaj gospody. Jest to jeden z najlepszych przykładów zabudowy ottomańskiej w całej Chorwacji.
 • Piękne, piaszczyste plaże w cieniu starych drzew ciągną się wszędzie wokół miasta. Idealne miejsce na odpoczynek w ciągu dnia.
 • Aktywny wypoczynek: pływanie, windsurfing, kajaki, inne sporty wodne, spacery po okolicy.

Rozrywka na wczasach w Dalmacji

Kurort jest znakomicie przygotowany na przyjęcie turystów. Znajdziemy tu kilka ciekawych miejsc, w których można odpocząć przy drinku czy zjeść miły obiad. Miasteczko otwarte jest na morze, dlatego najwięcej tego typu atrakcji znajdziemy w okolicy portu i plaż. Podaje się tu dania wszystkich kuchni, w tym potrawy miejscowe, owcze sery, ryby, owoce morza, wino i wiele słodkich owoców. Nocne życie zaspokoi każdego, ponieważ w wielu miejscach zabawa trwa do samego rana. Warto obejrzeć Club Med utrzymany w stylu polinezyjskim.

Pakostane, Chorwacja - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  11°C
  opady:
  2.5 mm
  zachmurzenie:
  100%
  wilgotność:
  65%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1024hPa
  wiatr:
  168°   20 km/h
  wsch. słońca:
  07:27
  zach. słońca:
  16:52
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.10°C max.13°C
  opady:
  4.4 mm
  wiatr:
  154°   26 km/h
  wsch. słońca:
  07:26
  zach. słońca:
  16:53
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.6°C max.14°C
  opady:
  16.0 mm
  wiatr:
  172°   33 km/h
  wsch. słońca:
  07:26
  zach. słońca:
  16:55
 • Intensywne opady deszczu
  min.8°C max.13°C
  opady:
  39.9 mm
  wiatr:
  198°   26 km/h
  wsch. słońca:
  07:25
  zach. słońca:
  16:56
 • Intensywne opady deszczu
  min.8°C max.10°C
  opady:
  24.0 mm
  wiatr:
  222°   17 km/h
  wsch. słońca:
  07:24
  zach. słońca:
  16:57

Pakostane - klimat w Chorwacja