Dramalj - wakacje już od 871 zł

Na wakacje: Dramalj, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Kvarner/ Riwiera Crikvenica/ Crikvenica/ Dramalj

Bezchmurna noc
2°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
1%
Ciśnienie:
1018 hPa
Wiatr:
10 km/h53°
To małe miasteczko połączone jest nadmorską promenadą z oddaloną o 3 km Crikvenicą. Łagodny klimat, lazurowa woda i liczne restauracje zachęcają do spędzenia tu urlopu. Najpopularniejsze plaże znajdują się na nieodległym półwyspie Kačjak. Szerokie możliwości zakwaterowania, łącznie z miejscami kempingowymi.

Dramalj - geografia i przyroda

Miasteczko znajduje się na Riwierze Crikvenica, nad Adriatykiem i jest oddalone o 35 km od Rijeki. Od zachodu ograniczone jest masywem górskim, który łagodnie opada do morza. Cała riwiera znana jest z łagodnego klimatu. Wzgórza porasta roślinność śródziemnomorska.

Chorwacja - historia

W przeszłości miejscowość została wspomniana w dokumentach na początku XVIII wieku, ale potem zmieniła nazwę Sveta Jelena - jest to nazwa kościoła wybudowanego w 1813 r. oryginalna nazwa została przywrócona w 1945 r. Jako kurort turystyczny miasto rozwijało się w XIX wieku, razem z pobliską miejscowością Crikvenica. Wtedy powstało dużo willi i hotel "Danica".

Dramalj – wycieczki po okolicy

 • Miejscowość jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całej Riwiery Crikvenickiej.
 • Szczególnie warto zobaczyć główne miasto - Crikvenica.
 • Można także udać się na wycieczkę w głąb lądu szlakiem średniowiecznych zamków - Grižane, Drivenik, Bribir lub wybrać się na wyspę Krk.

Wczasy w Dramalj – aktywny wypoczynek

 • Duża oferta sportów wodnych dostępna jest głównie na plażach. Malownicza okolica, piękne widoki i sprzyjający klimat zachęcają do spacerów – nie tylko wzdłuż morza i w miejscowości, ale i po całej okolicy. Popularne są tu także wycieczki górskie - pasma Velika Kapela oraz Gorski Kotar mają dobrą infrastrukturę. W Crikvenicy i pobliskim Kačjaku znajdują się kluby płetwonurkarskie.
 • W miejscowości znajduje się kilka dobrze utrzymanych plaż żwirowych, aczkolwiek najpopularniejsze plaże znajdują się na nieodległym półwyspie Kačjak. Przy plażach płytkie morze - dogodne warunki dla dzieci i nie umiejących pływać. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada łącząca miejscowość z Crikvenicą.

Gastronomia i rozrywka

Restauracje w miejscowości serwują dania zarówno kuchni regionalnej jak i znane potrawy kuchni międzynarodowej. Szczególnie urokliwe są knajpki z widokiem na morze, z którego wieczorami wieje łagodna bryza. Pobyt w Dramalju umilają liczne imprezy kulturalne, rybackie wieczory i festyny ludowe oraz zorganizowane wycieczki po okolicznych miejscowościach.

Chorwacja - informacje praktyczne

 • Waluty – HRK (kuna chorwacka); przyjmowane są także EURO (€), ale głównie w ośrodkach turystycznych; ceny noclegów często podawane w €;
 • Wizy – nie dotyczy obywateli Polski; od niedawna możliwy jest wjazd do Chorwacji jedynie na dowód osobisty (dla obywateli Unii Europejskiej); UWAGA – należy pamiętać, że wybrzeże Chorwacji jest przecięte przez fragment Bośni i Hercegowiny, więc turystom podróżującym np. do Dubrownika, polecamy jednak mieć przy sobie paszport (jako podstawowy dokument tożsamości lepiej go posiadać niezależnie od miejsca, zwłaszcza poza granicami Unii Europejskiej);
 • Religia – Chorwacja jest krajem katolickim i nie trzeba się obawiać, że nasz strój będzie nieodpowiedni, gdyż obowiązują te same zasady, co w Polsce; na strój należy uważać przede wszystkim w przypadku zwiedzania meczetów (nie ma ich wiele w Chorwacji); często można spotkać kościoły, w których msze są prowadzone po polsku;
 • Strony poświęcone miejscowości: www.tzm-dramalj.com


Dramalj, Chorwacja - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  3°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  1%
  wilgotność:
  58%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1018hPa
  wiatr:
  46°   10 km/h
  wsch. słońca:
  07:37
  zach. słońca:
  16:45
 • Częściowe zachmurzenie
  min.-5°C max.2°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  50°   7 km/h
  wsch. słońca:
  07:36
  zach. słońca:
  16:46
 • Umiarkowane opady śniegu
  min.-4°C max.2°C
  opady:
  0.6 mm
  wiatr:
  76°   2 km/h
  wsch. słońca:
  07:36
  zach. słońca:
  16:47
 • Częściowe zachmurzenie
  min.-6°C max.4°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  96°   7 km/h
  wsch. słońca:
  07:35
  zach. słońca:
  16:49
 • Częściowe zachmurzenie
  min.-3°C max.4°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  88°   4 km/h
  wsch. słońca:
  07:34
  zach. słońca:
  16:50

Dramalj - klimat w Chorwacja