Supetar - wakacje już od 383 zł

Na wakacje: Supetar, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Środkowa Dalmacja/ Wyspa Brac/ Supetar

Częściowe zachmurzenie
19°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
11%
Ciśnienie:
1014 hPa
Wiatr:
31 km/h311°
Supetar ajwiększe miasto na wyspie Brač, połączone przeprawą promową ze Split (jedno z ulubionych miejsc wypadowych jego mieszkańców). Wyspa, pomimo swego atrakcyjnego położenia, malowniczych krajobrazów i typowo dalmatyńskiej, unikalnej architektury i atmosfery, nie jest tłumnie odwiedzana przez turystów. Przyciąga miłośników sportowych wakacji, chcących poznać prawdziwie tradycyjne oblicze Dalmacji. Miasto oferuje szereg różnorodnych możliwości spędzania wolnego czasu i atrakcyjne zabytki (mauzoleum rodziny Petrinović, romański kościół św. Luke/ Łukasza) ale warto wypuścić się na wyprawę po całej wyspie, gdzie w małych wioseczkach czas naprawdę zatrzymał się w miejscu.

Wyspa Brac - Supetar, wczasy w Chorwacji

Największym miastem na wyspie Brac jest Supetar, które oferuje turystom świetne połączenia ze Splitem, niesamowitą architekturę oraz bardzo kameralną atmosferę. Chętnie przyjeżdżają tu zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i pasjonaci zabytków. Najpopularniejszymi atrakcjami miasta są kościół z XVIII wieku, okazałe mauzoleum rodziny Petrinović, pomnik oraz galeria Ivana Rendića, romański kościół św. Łukasza, a także urokliwe dzielnice z wąskimi uliczkami. Możemy także wybrac się na spacer niezwykle romantyczną, nadmorską promenadą, która wypełniona jest licznymi restauracjami i kawiarenkami.

Hotel Supetar – last minute Chorwacja

Last minute Chorwacja – Supetar hotel: Najchętniej wybieranym obiektem w Supetar jest bardzo wysoko oceniany, czterogwiazdkowy Supetar Hotel Waterman Supetrus Resort (ciekawe animace dla dzieci i dorosłych) oraz znajdujący się bardzo blisko plaży Supetar Hotel Velaris. Dodatkowo, obiekt dysponuje centrum wellness oraz bardzo szerokim zapleczem sportowym. Natomiast na rodzinne wczasy, polecamy wyposażone w aneks kuchenny - Apartamenty prywatne Supetar.

Supetar, Chorwacja - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  19°C
  opady:
  1.2 mm
  zachmurzenie:
  11%
  wilgotność:
  75%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  218°   22 km/h
  wsch. słońca:
  07:25
  zach. słońca:
  17:50
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.18°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  315°   25 km/h
  wsch. słońca:
  07:26
  zach. słońca:
  17:49
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  206°   10 km/h
  wsch. słońca:
  07:27
  zach. słońca:
  17:47
 • Częściowe zachmurzenie
  min.13°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  327°   18 km/h
  wsch. słońca:
  06:28
  zach. słońca:
  16:46
 • Częściowe zachmurzenie
  min.18°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  194°   7 km/h
  wsch. słońca:
  06:30
  zach. słońca:
  16:44

Supetar - klimat w Chorwacja