Organizator

Typ dojazdu

Wyjazd z

Terminy

Długość pobytu

Wyżywienie

Dorośli

Dzieci

Wiek dzieci

Dostępne oferty

  Kategoria:

  Region:

  Chorwacja / Chorwacja

  Opis oferty: :

  Zagrzeb • Wodospady na rzece Krka • Szybenik • Trogir • Split • Wyspa Hvar • Riwiera Makarska • Dubrownik • ZadarMiasta magicznej Dalmacji, zabytki z listy UNESCO, fantastyczne widoki na trasie znakomicie zaplanowanej wycieczki bez nocnych przejazdów. Piękne wybrzeże Chorwacji ze słynną Riwierą Makarską, szmaragdowe morze, zawsze pełna słońca wyspa Hvar to pejzaże przyciągające turystów z całego świata. Na trasie przepiękny Dubrownik - Perła Adriatyku, Split z unikalną starówką, średniowieczny Trogir, klimatyczny Zadar i pełen zabytków Szybenik. Trasa w Chorwacji: ok. 1700 km.

  1. DZIEŃ.:

  Zbiórka uczestników. Przejazd do Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Zagrzebia. Kolacja, nocleg.

  2. DZIEŃ.:

  Śniadanie. Zwiedzanie ZAGRZEBIA, stolicy Chorwacji, centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego kraju. Spacer po zabytkowym centrum z charakterystyczną, pochodzącą z czasów austro-węgierskich architekturą. Spacer przez Gradec i Kaptol - dzielnice starego Zagrzebia: kościół św. Marka, katedra św. Stefana, siedziba władz państwowych, główny plac - plac bana Jelačića. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  3. DZIEŃ.:

  Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Krka - uznanego za fenomen przyrodniczy, gdzie podziwiać można wspaniałe WODOSPADY NA RZECE KRKA, płynące przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego. Czas wolny, możliwość skorzystania z kąpieli pod wodospadem. Przejazd do SZYBENIKA, malowniczo położonego u ujścia rzeki Krka do Adriatyku. Spacer ulicami starego miasta. Zwiedzanie najpiękniejszej budowli sakralnej Dalmacji, wpisanej na listę UNESCO - renesansowej katedry św. Jakuba. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  4. DZIEŃ.:

  Śniadanie. Przejazd do TROGIRU - pięknego średniowiecznego miasta, jednej z pereł dalmatyńskiego wybrzeża. Miasto od 1997 r. jest wpisane na listę UNESCO. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta do rynku. Zwiedzanie katedry św. Wawrzyńca, budowanej przez cztery wieki, będącej najważniejszym zabytkiem miasta. Przejazd do SPLITU, największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych zachowanych do dziś budowli z czasów imperium rzymskiego - pałacu Dioklecjana wpisanego na listę UNESCO. Przeprawa promowa na wyspę Hvar. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  5. DZIEŃ.:

  Śniadanie. Całodzienny pobyt na WYSPIE HVAR, nazywanej słoneczną wyspą lub wyspą lawendy. Hvar od niedawna znajduje się na liście jednej z dziesięciu najpiękniejszych wysp świata, urzeka pięknem przyrody, urokliwymi uliczkami stolicy oraz oszałamia zapachem lawendy. Wyspa zachwyca górskimi krajobrazami i szczyci się największą liczbą dni słonecznych w roku w całej Chorwacji. Przejazd RÓWNINĄ STAREGO GRADU - wpisaną na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta HVAR, najpiękniejszego na wyspie, głównego portu, pełnego życia kurortu, popularnego wśród gwiazd. Hvar położony nad zatoką kryje prawdziwe skarby architektury i sztuki. Spacer po historycznym centrum: rynek, arsenał, katedra św. Szczepana, wieża zegarowa, twierdza Spanjol. Przeprawa promowa na ląd. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  6. DZIEŃ.:

  Śniadanie. Przejazd słynną RIWIERĄ MAKARSKĄ. Jest to ok. 60-kilometrowy odcinek wybrzeża z fantastycznymi plażami w zatoczkach, malowniczymi kurortami, a wszystko to na tle gór Biokovo, które dochodzą do wysokości ponad 1700 m n.p.m. Przejazd do DUBROWNIKA - zwiedzanie miasta nazywanego Perłą Adriatyku. Miasto o wyjątkowej historii, z kamienną starówką otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, znajduje się pod patronatem UNESCO. Spacer po Placa, gwarnej arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  7. DZIEŃ.:

  Śniadanie. Przejazd do tętniącego życiem ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w. p.n.e., słynnego również z Maraschino - likieru z miejscowego gatunku wiśni maraska. Spacer po starówce: jedyne na świecie organy morskie, rotunda św. Donata - symbol miasta, pozostałości rzymskiego forum. Zwiedzanie katedry św. Anastazji. Przejazd do hotelu w okolicach Zagrzebia. Kolacja, nocleg.

  8. DZIEŃ.:

  Śniadanie. Przejazd do Polski.

  ŚWIADCZENIA: :

  7 noclegów w hotelach klasy turystycznej **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 7 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • przeprawy promowe na/z wyspy Hvar • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  UWAGI::

  Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 110 EUR, taksa klimatyczna: ok. 7 EUR/pobyt/os.

  Przewodnik: Chorwacja: wycieczki objazdowe, Chorwacja

  Chorwacja: wycieczki objazdowe:

  Nie bez przyczyny Chorwacja już od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. Ten niewielki kraj ma w swojej ofercie zarówno słoneczne plaże i turkusową wodę jak i górskie stoki, jaskinie i rozległe lasy. Burzliwa historia tego regionu pozostawiła po sobie liczne ślady – rzymskie ruiny, średniowieczne twierdze i austrowęgierskie kamienice. Wybrzeże Dalmatyńskie - dawniej miejsce wypoczynku cesarzy, dostojników i arystokracji – obecnie oferuje turystom przepiękne plaże, aktywny wypoczynek, atrakcje i specjały tradycyjnej kuchni oraz lokalne wina. Warto zwiedzić pozostałości po dawnej obecności Rzymian na tym malowniczym wybrzeżu – amfiteatr w Puli czy pałac Dioklecjana w Splicie. Sibenik, Trogir czy Dubrovnik to tylko niektóre spośród wielu przepięknych miast dalmatyńskich. Jednak Chorwacja to coś więcej. Góry Velebitu, Gorski Kotar czy lasy Sławonii dają olbrzymie możliwości aktywnego wypoczynku pośród dzikiej przyrody. Chorwacja Centralna wraz z Zagrzebiem do niewątpliwa atrakcja dla miłośników nowożytnej historii oraz wielkomiejskiego gwaru. Każdy – bez względu na zainteresowania czy wiek znajdzie w Chorwacji coś dla siebie. Zobacz też rejsy morskie w Chorwacji.

  Pogoda i klimat:

  Dubrownik

  Słonecznie
  28oC
  Opady:
  brak
  Zachmurzenie:
  brak
  Ciśnienie:
  1021 hPa
  Wiatr:
  19 km/h260°

  Chorwacja, Chorwacja: wycieczki objazdowe - prognoza pogody

  • Słonecznie
   31°C
   opady:
   brak
   zachmurzenie:
   brak
   wilgotność:
   33%
   widoczność:
   10 km
   ciśnienie:
   1021hPa
   wiatr:
   251° 17 km/h
   wsch. słońca:
   05:15
   zach. słońca:
   20:29
  • Słonecznie
   min.19°C max.31°C
   opady:
   brak
   wiatr:
   237° 14 km/h
   wsch. słońca:
   05:16
   zach. słońca:
   20:28
  • Słonecznie
   min.20°C max.31°C
   opady:
   brak
   wiatr:
   247° 13 km/h
   wsch. słońca:
   05:16
   zach. słońca:
   20:28
  • Słonecznie
   min.21°C max.33°C
   opady:
   brak
   wiatr:
   249° 13 km/h
   wsch. słońca:
   05:17
   zach. słońca:
   20:28
  • Słonecznie
   min.20°C max.33°C
   opady:
   brak
   wiatr:
   242° 12 km/h
   wsch. słońca:
   05:18
   zach. słońca:
   20:27

  Chorwacja: wycieczki objazdowe - klimat w Chorwacja

  Chorwacja - kiedy na wakacje?
  • Na wakacyjny wypoczynek najlepszy jest okres od czerwca do września, kiedy to termometry wskazują powyżej 20 ºC. W lipcu i sierpniu termometry wskazują w ciągu dnia średnio 27ºC na Istrii i w środkowej Dalmacji oraz 33 ºC w okolicach Dubrovnika. Noce także są bardzo ciepłe. Zdarza się, że w miesiącach letnich na wybrzeżu wieje z północy przyjemny mistral. Opady zdarzają się bardzo rzadko i są przelotne.
  • W okresie czerwiec - wrzesień możemy także liczyć na ciepłe morze – temperatura wody przekracza wtedy 20 ºC. W lipcu i sierpniu woda osiąga temperaturę powyżej 25 ºC.
  • Na zwiedzanie i wycieczki objazdowe najlepiej wybrać miesiące tuż przed lub tuż po najwyższym sezonie – czyli maj i wrzesień. Dzięki temu można cieszyć się dobrą pogodą i przyjemnymi temperaturami, a uniknąć największych upałów oraz natłoku turystów.

  W Chorwacji można wyróżnić dwie podstawowe strefy klimatyczne oraz specyficzny mikroklimat górski w rejonie Gorskiego Kotaru. W części zachodniej (Wybrzeże Adriatyckie) dominuje klimat śródziemnomorski z ciepłymi, słonecznymi latami oraz łagodną zimą (temperatury ujemne są tam rzadkością). Jesień jest na wybrzeżu najbardziej deszczową porą roku. Z kolei w części kontynentalnej (Chorwacja Centralna oraz Sławonia) panuje klimat umiarkowany – zbliżony do polskiego, choć nieco cieplejszy. Zimy bywają tam mroźne, a lata deszczowe.

  Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
  -6,-6,-1,2,6,8,10,10,7,3,0,-6,0,1,6,11,16,18,21,22,18,14,6,0,-3.0,-2.5,2.5,6.5,11.0,13.0,15.5,16.0,12.5,8.5,3.0,-3.0
  Godziny słoneczne w ciągu dnia
  StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
  356689996533
  Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
  38,39,43,156,71,60,53,92,220,58,132,52,83,80,73,71,73,71,69,72,77,80,80,84
  Dni z opadami w ciągu miesiąca
  StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
  1515161615138811111516
  Powered by:meteovista

  Zamówienie wstępne

  Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania wstępnej rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem, aby potwierdzić rezerwację.

  cena całkowita: nieznana

  Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl w celu realizacji zamówienia.

  image description
  Oferta objęta bezpłatnym
  ubezpieczeniem
  image description
  image decription
  801 451 402

  Masz pytania odnośnie tej oferty? Zadzwoń!

  Podobne oferty, które mogą Cię zainteresować...

  Chorwacja, Istria

  Villa Mira 2 osoby, 22.09-23.09, 1 dni

  1 dni, Własneod 37 zł
  Chorwacja, Środ. Dalmacja

  Apartamenty "House Mate" 2 osoby, 27.11-28.11, 1 dni

  1 dni, Własneod 34 zł
  Chorwacja, Dalmacja Południowa

  Hotel Iberostar Albatros 3 osoby, 31.10-01.11, 1 dni

  1 dni, Śniadanie i obiadokolacjeod 119 zł
  Chorwacja, Dalmacja Południowa

  Hotel Labineca 1 osoby, 30.10-31.10, 1 dni

  1 dni, Śniadanieod 148 zł