Chorwacja wczasy ••• wakacje w Chorwacji, wycieczki Dalmacja, dojazd własny Istria, Kvarner, Dubrownik, Split, wczasy Pula, Trogir ••• wakacje w Chorwacja, przewodnik i mapa, domy wakacyjne i wille Chorwacja, bilety lotnicze Chorwacja
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Chorwacja.pl  >  Wczasy Chorwacja 2015 >  Wyspa Rab, Chorwacja
Wyspa Rab, Chorwacja
TravelOne.pl

Wyspa Rab, Chorwacja

Wyspa Rab – wczasy w Chorwacji: Wyspa Rab znajduje się na Adriatyku i należy do regionu Kvarner Chorwacja. Sąsiadujące z nią wyspy to Cres, Krk i Pag. Największymi miejscowościami na wyspie są: Rab, Lopar, Suha Punta. Najwyższym szczytem na wyspie jest Kamenjak (408 m n.p.m.), skąd roztacza się przepiękny widok na okolicę, sąsiednie wyspy oraz na masyw Velebitu na kontynencie. Na Rab pogoda jest podobna do warunków panujących na sąsiednich wyspach oraz w całym regionie Kvarner Chorwacja, z tą różnicą, że wyspa Rab jest statystycznie jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Europie. Roczna liczba godzin słonecznych na Rab to ok. 2500. Dzięki takiemu nasłonecznieniu woda morska utrzymuje wysoką temperaturę przez większość miesięcy w roku, a od maja do października nie spada poniżej 20°C.

Wyspa Rab Chorwacja to nie tylko przyroda, słońce, morze i plaże, lecz także warte odwiedzenia miejsca, ciekawe zabytki oraz barwny lokalny folklor. Początki osadnictwa na tych terenach sięgają starożytności i podbojów rzymskich. Następnie wyspa zajmowana była przez kolejne narody, m.in. Słowian i Wenecjan. Wpływ zachodniej, łacińskiej kultury widoczny jest zwłaszcza w zabudowie starego miasta Rab – kamienne domy z dachami pokrytymi czerwoną dachówką, wąskie uliczki oraz tarasy z widokiem na Adriatyk. Do najsłynniejszych zabytków miasta Rab należą cztery wieże kościelne, ruiny klasztoru Benedyktynów z XI w. oraz klasztor św. Antoniego, romańska katedra i pałacyki z XII i XIII w. Jeśli pragniemy zwiedzać, to warto wybrać jeden z bliżej położonych hoteli (np. Hotel Padova, Hotel Grand Imperial). Dodatkową atrakcją w Rab są doroczne festiwale i kiermasze, podczas których można obejrzeć turniej rycerski, posłuchać lokalnych pieśni, zobaczyć rękodzieło lub też skosztować tradycyjnych specjałów (m.in. owczego sera, wina i miodu). Z wyspy Rab organizowane są liczne wycieczki lokalne – m.in. do Parku Narodowego Jezior Plitwickich oraz na sąsiednie wyspy Krk, Cres i Pag. Można również wybrać się stąd na wycieczkę na tzw. Nagą Wyspę (Goli Otok), gdzie znajdowało się więzienie dla wrogów systemu w byłej Jugosławii.

Klimat i pogoda na Rab sprzyjają realizacji marzenia o słonecznych wakacjach w Chorwacji. Atutem wyspy Rab jest również jej przyroda – roślinność i lasy bujnie porastające wyspę, zatoczki wcinające się w ląd i kameralne piaszczyste lub żwirkowe plaże. Kwintesencją tego raju jest Rajska Plaża (Paradise Beach) w Lopar, która jest punktem obowiązkowym przyjeżdżających na Rab wycieczek. Przy Rajskiej Plaży znajdują się hotele polecane m.in. dla rodzin z dziećmi – Hotel San Marino, Hotel Sahara i Veli Mel. Także naturyści będą mieli na Rab spory wybór plaż. Plaż dla naturystów na Rab jest kilka, np. Ciganka, Sahara, Stolac w Lopar, albo najstarsza w Chorwacji plaża nudystyczna w zatoce Kandarola na półwyspie Kalifront. W Suha Punta na Rab idealne miejsce dla siebie odnajdą osoby poszukujące ciszy i spokoju oraz rodziny z dziećmi. Miejscowość ta leży w południowej części wyspy na półwyspie Kalifront, która jest wyłączona z ruchu kołowego. Na nocleg warto wybrać jeden z apartamentów (Apartamenty Suha Punta) lub też pełny pakiet usług w hotelu, np. Hotel Carolina czy Hotel Eva.
Wyspa Rab plaże

Wyspa Rab plaże

Chorwacja Plaże Rab: Wyspa Rab jest jedną z najpiękniejszych na Adriatyku. Rab słynie przede wszystkim z pięknych, piaszczystych lub kamienistych plaż oraz z krystalicznie czystej wody. W pobliżu miejscowości Lopar, w północnej części wyspy, znajduje się tzw. Rajska Plaża o długości 2 km. Oznaczona Błękitną Flagą plaża każdego roku przyciąga rodziny z dziećmi oraz amatorów błogiego wypoczynku. Pogoda na Rab dopisuje przez cały sezon letni – jest ciepło, choć nie upalnie (łagodny wpływ bryz morskich). Można tu odnaleźć urokliwe zakątki, takie jak zatoki Banjol i Barbat, półwysep Kalifront (Suha Punta) oraz kameralne plaże. Warto również wspiąć się na najwyższy szczyt wyspy – Kamenjak, z którego roztacza się widok na Rab, okoliczne wyspy, a także na masyw gór Velebitu (na kontynencie).
Pogoda Rab – słoneczna wyspa Chorwacji

Pogoda Rab – słoneczna wyspa Chorwacji

Rab Pogoda Chorwacja: Region Kvarner Chorwacja charakteryzuje klimat śródziemnomorski o właściwościach uzdrowiskowych. Rab nie jest tu wyjątkiem – duże nasłonecznienie i wysoka temperatura wody (ponad 20°C) sprawiają, że wakacje na Rab zawsze należą do udanych. Na wyspie Rab świetna pogoda utrzymuje się przez cały letni sezon. Kąpać się tu można od maja do października, a upały łagodzi delikatna bryza. Zima na Rab jest łagodna i krótka, a temperatura powietrza rzadko spada poniżej 10°C. Dodatkową zaletą wakacji na Rab jest to, że nasycone solą morską powietrze ma właściwości lecznicze.
Wyspa Rab wczasy

Wyspa Rab wczasy

Wyspa Rab - wczasy Chorwacja: Wyspa Rab jest idealnym pomysłem na wakacje zarówno dla osób szukających ciszy i spokoju, jak i dla amatorów rozrywek sportowych czy zwiedzania. Na Rab sporty uprawia się wszędzie i nie tylko wodne. Jest to prawdziwy raj dla żeglarzy. Suha Punta polecana jest raczej samotnikom, a Lopar Chorwacja na wczasy z dziećmi (piaszczysta, zagospodarowana plaża z płytkim zejściem do morza), natomiast Rab Chorwacja to miejsce z wieloma atrakcjami (zabytki, festiwale kulturalne). Dodatkową zaletą wczasów na Rab jest niemal gwarantowana pogoda od maja do końca września.

Zobacz oferty: Last Minute Rab
Wyspa Rab – mapa, prom na wyspę

Wyspa Rab – mapa, prom na wyspę

Wyspa Rab Mapa Chorwacja: Wyspa Rab Chorwacja nie ma bezpośredniego połączenia z lądem, jak np. wyspa Pag czy Krk (most). Na Rab dostać się można jedynie promem. Przez cały rok kursuje prom na relacji Jablanac – Misnjak (niedaleko miejscowości Lopar). Dodatkowo, latem, uruchamiane jest połączenie z wyspą Krk (prom z miejscowości Valibiska) oraz z głównym miastem regionu Kvarner Chorwacja – Rijeką (katamaran). Najlepszym sposobem dotarcia na wyspę Rab jest dojazd własny – rozbudowana sieć autostrad zapewnia szybki i łatwy dojazd w rejon Kvarneru, a i przeprawa promowa nie stanowi żadnego problemu.
Chorwacja kwatery prywatne - Wyspa Rab apartamenty

Chorwacja kwatery prywatne - Wyspa Rab apartamenty

Wyspa Rab apartamenty i noclegi, Chorwacja: W regionie Kvarner Chorwacja noclegi można znaleźć bez trudu, a bliski i łatwy dojazd z Polski sprawia, że Kvarner jest często wybierany jako miejsce wakacyjnego wypoczynku naszych rodaków. Apartamenty na wyspie Rab mają dobry standard i położenie, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla osób szukających spokoju oraz dla rodzin z dziećmi. Także szukając pobytu z wyżywieniem na wyspie Rab z pewnością znajdą coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na położony niedaleko Rajskiej Plaży kompleks wakacyjny San Marino z hotelami Sahara czy Hotel San Marino oraz Hotel Padova w miejscowości Rab. Podobnie jak w całej Chorwacji także tutaj ogromną popularnością cieszą się kwatery prywatne – głównie ze względu na niższe ceny oraz możliwość wypoczynku w kameralnych warunkach.
Rab apartamenty czy hotel w Lopar?

Rab apartamenty czy hotel w Lopar?

Wyspa Rab hotele, Chorwacja last minute: Na wyspie Rab, podobnie jak w całym regionie Kvarner noclegi znaleźć można bez trudu, jeśli oczywiście zarezerwujemy je odpowiednio wcześnie. Oferta zakwaterowania jest bogata i różnorodna. Na Rab apartamenty z aneksami polecamy raczej rodzinom z dziećmi lub dla grup znajomych (np. Apartamenty Suha Punta). Pełny pakiet usług oferują natomiast hotele. Dużą popularnością cieszą się te położone przy Rajskiej Plaży (Hotel San Marino, Hotel Veli Mel, Hotel Sahara). W Suha Punta hotele cechuje otoczenie w ciszy, pośród zieleni i bez ruchu kołowego (np. Hotel Carolina, Hotel Eva). Natomiast amatorzy zwiedzania powinni w Rab hotele np. Grand Imperial lub – położony 400 m od starego miasta – Hotel Padova.
Wyspa Rab – Stare Miasto Rab, Chorwacja

Wyspa Rab – Stare Miasto Rab, Chorwacja

Wycieczki Wyspa Rab – Stare Miasto Rab, Chorwacja: Rab zabytkowe miasteczko i kurort turystyczny na wyspie Rab, Kvarner Chorwacja. Ze względu na ciekawe zabytki, wydarzenia kulturalne, festiwale folklorystyczne oraz wspaniałe plaże i czyste morze, Rab jest bardzo popularnym miejscem wakacyjnego wypoczynku turystów z całej Europy. Amatorzy podróży kulinarnych będą zachwyceni lokalną kuchnią, a osoby preferujące aktywny wypoczynek – ofertą sportowo-rekreacyjną. Odwiedzając stare miasto Rab Chorwacja koniecznie trzeba zajrzeć do romańskiej katedry, przespacerować się między kamiennymi domami z czerwoną dachówką oraz zarobić zdjęcie miastu z jego charakterystycznymi czterema wieżami. W Rab polecamy zwłaszcza Hotel Padova położony naprzeciw starego miasta.
Wyspa Rab - Lopar, Chorwacja

Wyspa Rab - Lopar, Chorwacja

Wczasy Wyspa Rab - Lopar, Chorwacja: Lopar Chorwacja jest kurortem na wyspie Rab (Kvarner), drugim pod względem popularności miastem na wyspie. Lopar to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi – to tu znajduje się tzw. Rajska Plaża (Paradise Beach), piaszczysta, odznaczona Błękitną Flagą plaża, z szerokim pasem płytkiej wody. Przy Rajskiej Plaży jest kilka ciekawych hoteli, m.in. Hotel Sahara i Hotel Veli Mel. Turystów przyciągają kameralne zatoczki i możliwości uprawiania sportów wodnych (nurkowanie, windsurfing, narty wodne). W Lopar także nudyści mogą się poczuć swobodnie, bo mają aż 3 plaże do wyboru (Ciganka, Sahara, Stolac). Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że prawdopodobnie z Lopar pochodził św. Maryn, założyciel San Marino (do jego legendy nawiązują liczne nazwy na wyspie, np. Hotele San Marino, Lopar).
Wyspa Rab – Suha Punta, Chorwacja

Wyspa Rab – Suha Punta, Chorwacja

Wczasy Wyspa Rab – Suha Punta, Chorwacja: Miejscowość Suha Punta jest niewielkim kurortem na wyspie Rab Chorwacja (region Kvarner). Tutejsza oferta jest skierowana przede wszystkim do miłośników spokoju i odprężenia, a także na wakacje z dziećmi. Suha Punta leży na południu półwyspu Kalifront w strefie bez ruchu kołowego. Otoczona śródziemnomorską przyrodą, w sąsiedztwie uroczych zatok (Matovica, Kandarola – tu najstarsza plaża dla nudystów) Suha Punta wczasy zapewni nam błogie i spokojne. Jak na całej wyspie Rab, także w Suhej Puncie apartamenty można wynająć w atrakcyjnych cenach (np. Apartamenty Suha Punta). Osobom preferującym usługę hotelową, polecamy w hotele – Hotel Carolina Suha Punta i Hotel Eva Suha Punta.
Wczasy Wyspa Pag, Chorwacja

Wczasy Wyspa Pag, Chorwacja

Wczasy Wyspa Pag, Chorwacja: Wyspa Rab Chorwacja na południu sąsiaduje z jedną z największych chorwackich wysp - wyspą Pag. Pag swoją północną częścią sięga regionu Kvarner Chorwacja, a jej centralna i południowa część leżą już w zasadzie w Północnej Dalmacji w Chorwacji. Główne miasto wyspy to Pag, historyczne, kulturalne i turystyczne centrum wyspy. Pag jest połączony z lądem mostem, ale można się dostać na wyspę także promem (Zigljen – Prizna). Wyspa Pag jest idealna na wczasy – oferuje wiele możliwości spędzenia czasu, ładne plaże, czyste morze oraz wyjątkowy, nieco księżycowy krajobraz. Z bogatej bazy hotelowej turyści najczęściej wybierają Hotel Pagus lub apartamenty znajdujące się w prywatnych domach i rezydencjach Chorwatów.

Wakacyjne oferty: Wyspa Pag Last Minute

Section: <Wczasy Wyspa Krk, Chorwacja; HRL100009-0012.jpg;
http://www.chorwacja.pl/wakacje/wyspa-krk.xml>

Wczasy Wyspa Krk, Chorwacja: Wyspa Krk znajduje się w północnej części Adriatyku, w regionie Kvarner Chorwacja. Jest to jedna z najciekawszych (barwny folklor) i najchętniej odwiedzanych wysp chorwackich. Dobry standard zakwaterowania, piękne plaże, dużo rozrywek, możliwości uprawiania sportów oraz atrakcje w okolicy (Krk, Rijeka, Plitwice, Istria). Znakomity dojazd (most, lotnisko) na wyspę oraz dobra infrastruktura drogowa Kvarneru są ważnym atutem. Wypoczywając na Krk warto także odwiedzić sąsiednie wyspy - Cres, Losinj i Rab.

Polecamy: Last Minute Wyspa Krk

Section: <Wczasy w Kvarner, Chorwacja; HRL100009-0013.jpg;
http://www.chorwacja.pl/wakacje/kvarner.xml>

Chorwacja wczasy w Kvarner: Kvarner Chorwacja to popularny wśród polskich turystów region. Łatwy dojazd oraz stosunkowo niewielka odległość z Polski sprawiają, że Kvarner od lat jest wybierany jako miejsce wakacyjnego wypoczynku. Rozwinięta i zróżnicowana baza hotelowa, wiele lokalnych atrakcji, piękne plaże, słoneczna pogoda i malownicze krajobrazy sprawią, że wakacje w rejonie Kvarner na pewno będą udane. Na wczasy z dziećmi polecamy spokojniejsze kurorty na wyspie Cres, Losinj lub miejscowość uzdrowiskową Opatija. Amatorzy zabawy i klubów powinni wybrać wczasy w Crikvenicy, Novi Vinodolski lub w okolicy Rijeki, głównego miasta regionu. Odwiedzając Kvarner warto skosztować lokalnych specjałów – wina, oliwy, owoców morza i serów.

Polecane oferty: Last Minute Kvarner

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Wyspa Rab, Chorwacja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki