Chorwacja wczasy ••• wakacje w Chorwacji, wycieczki Dalmacja, dojazd własny Istria, Kvarner, Dubrownik, Split, wczasy Pula, Trogir ••• wakacje w Chorwacja, przewodnik i mapa, domy wakacyjne i wille Chorwacja, bilety lotnicze Chorwacja
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Chorwacja.pl  >  Wczasy Chorwacja 2015 >  Wyspa Pag, Chorwacja
Wyspa Pag, Chorwacja
TravelOne.pl

Wyspa Pag, Chorwacja

Wczasy na Wyspie Pag, Chorwacja: Wyspa Pag to trzecia co do wielkości wyspa zatoki Kvarner, należąca do wysp Północnej Dalmacji. Jest to jedna z najpopularniejszych wśród turystów wysp, a także piąta pod względem wielkości wyspa Chorwacji. Największe miejscowości na wyspie to Pag, Novalja, Stara Novalja, Lun, Caska. Na wyspę można dotrzeć od południa mostem lub od północy – promem. Pag znajduje się u podnóża gór Velebitu, przez co zwłaszcza w chłodnym półroczu wieją tu wiatry. Szczególnie wiatr zwany „bura” wpływa na warunki klimatyczne i wegetację – podnosi on drobinki słonej wody, które pokrywają niemal wszystko na wyspie (tzw. posolica).

Pag bywa nazywany chorwacką Ibizą. Jest to popularna wyspa wśród młodych – znajduje się tu wiele klubów, dyskotek i organizowane są liczne imprezy na plażach. Nowe prawo w Chorwacji pozwala klubom na działanie 24 godziny na dobę, co dodatkowo przyciąga szukających zabawy i muzyki turystów. Pogoda na Pagu dopisuje przez cały sezon letni. Pag Chorwacja, to także idealne miejsce na wakacje dla młodych, dla grup przyjaciół oraz dla osób szukających intensywnego życia nocnego, natomiast nieco bardziej oddalone zakątki wyspy będą idealne dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza okolice plaży Sveti Duh, popularnej na wczasy dla rodzin przez jej drobny piasek i szeroki pas płycizny.

Znalezienie noclegów na Pagu nie nastręcza trudności. Na wyspie Pag znajdują się liczne apartamenty prywatne, kwatery i kempingi, a dojazd na wyspę ułatwia most łączący ją z wybrzeżem Dalmacji.
Wyspa Pag plaże

Wyspa Pag plaże

Plaże Wyspa Pag Chorwacja: Wyspa Pag Chorwacja liczy ok. 300 km linii brzegowej, z czego 27 km to plaże piaszczyste. Popularną plażą jest Zrće, którą odznacza czystość i przepiękne widoki oraz bogata oferta rozrywkowo-gastronomiczna. Amatorom kameralnych plaż spodoba się plaża Ručica albo cicha i spokojna plaża w zatoce Slana. Na wczasy z dziećmi polecamy plażę Sveti Duh o drobnym piasku i szerokim pasie płytkiej wody. Na Pag jest także plaża dla naturystów. Wyspa Pag to idealna propozycja na beztroskie i słoneczne wakacje w Chorwacji.
Wyspa Pag wczasy

Wyspa Pag wczasy

Wczasy Wyspa Pag, Chorwacja: Baza noclegowa wyspy Pag jest rozbudowana – w ofercie znajdują się zarówno apartamenty prywatne jak i hotele na Pag, m.in. Hotel Meridijan Pag, Hotel Biser Pag, Hotel Pagus Pag i Hotel Luna Pag. Przepiękne krajobrazy, dobra kuchnia, śródziemnomorski klimat i piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza spełnią wymagania rodzin z dziećmi, a tętniące życiem nocnym kluby i lokalne festiwale stanowią świetną propozycję dla amatorów rozrywki. Dodatkowym atutem Pag jest pogoda, która dopisuje przez cały sezon letni.
Pogoda Pag – słoneczne wakacje w Chorwacji

Pogoda Pag – słoneczne wakacje w Chorwacji

Pogoda wyspa Pag, Chorwacja: Wypoczynek na Pag Chorwacja to przede wszystkim wakacje nad morzem, na skąpanych w śródziemnomorskim słońcu plażach. Latem pogoda na Pag przyciąga wielu turystów – bezchmurne, słoneczne niebo, wysokie temperatury i lekkie bryzy na sprawiają, że wypoczynek na Pag zawsze jest udany. Zima z kolei obfituje w silne wiatry, tzw. bura, które wpływają na roślinność na Pag (bura podnosi kropelki słonej wody morskiej i sól pokrywa wszystko na wyspie). Efektem jest wyjątkowy charakter przyrody na Pag Chorwacja.
Mapa Pag – dojazd własny do Chorwacji

Mapa Pag – dojazd własny do Chorwacji

Wyspa Pag Mapa: Wyspa Pag leży w odległości ok. 1 tys. km z Warszawy (w linii prostej). Na Pag można dojechać samochodem (przez Czechy, Austrię i Słowenię lub przez Słowację i Węgry). W sezonie letnim na Pag Chorwacja jeżdżą też autobusy turystyczne z Polski. Będąc na wyspie warto zwiedzić stare miasto Pag. Mapa Pag wskazuje na kilka lokalnych atrakcji, do których można dotrzeć samemu (np. jezioro Velo Blato, półwysep Lun, zatoki). Z Pag wycieczki organizowane są też do Zadaru, parku Paklenica, w góry Velebitu, do Plitwic oraz na sąsiednie wyspy i na Krk.
Wyspa Pag apartamenty i noclegi – tanie wczasy z rodziną na Pagu

Wyspa Pag apartamenty i noclegi – tanie wczasy z rodziną na Pagu

Wyspa Pag apartamenty i noclegi, Chorwacja: Na wyspie Pag Chorwacja noclegi najłatwiej znaleźć w największych miejscowościach jak Pag, Novalja, Stara Novalja, Lun, Caska. Na Pag apartamenty prywatne znajdują się także poza granicami miasteczek, najczęściej wzdłuż brzegu morza. Najwięcej ofert na Pag oferują biura podróży lub lokalne agencje turystyczne. Wśród turystów z Polski na Pag największą popularnością cieszą się apartamenty prywatne oraz hotele, m.in. hotel Meridijan Pag, hotel Biser Pag, hotel Pagus Pag i Luna Pag.
Wyspa Pag hotel i last minute – tanie wczasy na Pagu w Chorwacji

Wyspa Pag hotel i last minute – tanie wczasy na Pagu w Chorwacji

Hotele Wyspa Pag last minute: Baza hotelowa na wyspie Pag Chorwacja jest różnorodna. Zwłaszcza w większych miejscowościach na wyspie można znaleźć wiele apartamentów, kwater prywatnych i hoteli, również w ofercie last minute. Na wyspie Pag coś dla siebie znajdą turyści o różnych wymaganiach – większe miejscowości tętnią życiem przez całą dobę, a bardziej oddalone lokalizacje są idealne na wczasy dla rodzin z dziećmi. W ostatniej chwili można znaleźć wiele ofert wczasów na Pag last minute, szczególnie w hotelach i apartamentach prywatnych.
Przewodnik turystyczny – Wyspa Pag wycieczki

Przewodnik turystyczny – Wyspa Pag wycieczki

Wyspa Pag - wycieczki Chorwacja: Oferta turystyczna wyspy Pag Chorwacja jest bogata, a możliwości aktywnego wypoczynku – różnorodne. Przewodniki turystyczne wymieniają Pag jako miejsce o bogatej kulturze i tradycji (koronki z wyspy Pag znalazły się na liście niematerialnego dziedzictwa UNESCO). Wyspa Pag słynie z tradycyjnych serów i biszkoptów, a także z rozległych plantacji oliwek i winogron (wyśmienite wino!). Dużą popularnością cieszy się karnawał w mieście Pag. Degustacje lokalnych smakołyków to stałe elementy każdej organizowanej na Pag wycieczki.
Novalja, Chorwacja – Wyspa Pag

Novalja, Chorwacja – Wyspa Pag

Wyspa Pag – wczasy w Novalja, Chorwacja: Novalja to nazwa miejscowości obejmującej 10 osiedli na wyspie Pag w Chorwacji. Jest to jedno z największych miast na wyspie z bogatą ofertą turystyczną. Novalja to także mały port leżący nad zatoką w północno-zachodniej części wyspy Pag. W mieście znajdują się warte uwagi zabytki – trzy wczesnochrześcijańskie bazyliki z IV i V w. oraz jedna gotycka w samym centrum Novalja oraz słynna plaża Zrće, popularna wśród młodych ludzi (słynie z otwartych przez 24h/dobę klubów), dzięki której mówi się, że Pag to chorwacka Ibiza.
Wczasy Kvarner, Chorwacja

Wczasy Kvarner, Chorwacja

Wczasy Kvarner, Chorwacja: Kvarner Chorwacja to region pomiędzy Istrią a wybrzeżem Dalmacji, polecany na wypoczynek w Chorwacji. Oprócz wyspy Pag do Kvarneru należą m.in. wyspa Krk, wyspa Cres, wyspa Losinj, wyspa Rab, położone Zatoce Kvarnerskiej. Wyspa Pag, nazywana chorwacką Ibizą, to miejsce dla lubiących imprezy i nocne życie osób, wyspa Krk jest popularna wśród miłośników zwiedzania i poznawania lokalnej kultury, a wyspa Losinj oferuje błogi śródziemnomorski wypoczynek dla rodzin z dziećmi.
Wczasy Wyspa Rab, Chorwacja

Wczasy Wyspa Rab, Chorwacja

Wczasy Rab, Chorwacja: Nieduża wyspa Rab położona jest na północ od Pag, w regionie Kvarner. W porównaniu do innych chorwackich wysp, Rab jest stosunkowo słabo zaludniony. Jest tu tylko 8 miejscowości. Najpopularniejsze miejsca na wczasy na Rab to Supetarska Draga i Banjol. Mało kto wie, że wyspa Rab jest prawdopodobnie miejscem, z którego pochodził św. Marin, założyciel San Marino. Wyspa Rab oferująca bogatą bazę noclegową jest idealnym miejscem wypoczynek. Szukającym zabawy i intensywnego życia nocnego polecamy inne miejsce w Zatoce Kvarner – wyspa Pag.
Wczasy Wyspa Krk, Chorwacja

Wczasy Wyspa Krk, Chorwacja

Wczasy Krk, Chorwacja: Wyspa Krk leży na północ od Pag, w regionie Zatoki Kvarner. Wyspa Krk stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem, tym bardziej, że dojechać tam można samochodem (most). Dużą popularnością wyspa cieszy się także wśród rodzin z dziećmi. Krk słynie ze swojego barwnego folkloru oraz z tzw. Bašćanskiej pločy (starochorwacki zabytek, kamienna płyta zapisana dawnym alfabetem – głagolicą).

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Wyspa Pag, Chorwacja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki