Chorwacja wczasy ••• wakacje w Chorwacji, wycieczki Dalmacja, dojazd własny Istria, Kvarner, Dubrownik, Split, wczasy Pula, Trogir ••• wakacje w Chorwacja, przewodnik i mapa, domy wakacyjne i wille Chorwacja, bilety lotnicze Chorwacja
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Chorwacja.pl  >  Wczasy Chorwacja 2015 >  Wyspa Krk, Chorwacja
Wyspa Krk, Chorwacja
TravelOne.pl

Wyspa Krk, Chorwacja

Wczasy na Wyspie Krk, Chorwacja: Wyspa Krk (obok wyspy Cres i wyspy Pag) to jedna z największych wysp na Adriatyku. Obok niej znajdują się mniejsze wyspy, takie jak wyspa Losinj czy wyspa Rab. Krk leży w regionie Kvarner Chorwacja, pomiędzy kontynentalną częścią Kvarneru a półwyspem Istria Chorwacja. Znana jest wśród turystów jako miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych i krajobrazowych, a także dzięki łatwemu dojazdowi – z lądem łączy ją most łukowy o długości 1430 metrów. Na wyspie Krk znajduje się także lotnisko Rijeka.

Wyspa Krk posiada przepiękne wybrzeże, z licznymi małymi zatoczkami oraz pięknymi plażami. Plaże na Krk są w większości żwirkowe lub piaszczyste. Zachodnia i środkowa część wyspy jest bardziej zalesiona, znajdują się tu gaje oliwne i liczne winnice. Na północnym-wschodzie z kolei w krajobrazie dominują pastwiska i płaskowyże. W południowej części wyspy ustanowiono natomiast rezerwat przyrody, aby chronić żyjące tu sępy płowe. Do największych miejscowości na wyspie należą Baska, Krk i Omisalj. Głównym kurortem wyspy Krk jest miejscowość Baska, której 2-kilometrowa plaża odznaczona została Błękitną Flagą. Zróżnicowana baza hotelowa na wyspie Krk spełni oczekiwania turystów. Sporo ciekawych ofert zakwaterowania znaleźć można we wszystkich większych miejscowościach na Krk – apartamenty Krk (np. Apartamenty Jelusic, Apartamenty Stublic) polecamy zwłaszcza rodzinom z dziećmi i osobom szukającym zakwaterowania bez wyżywienia, hotele Krk - to propozycja dla tych, którzy wolą mieć wszystko w pakiecie wakacyjnym. Wśród turystów dużą popularnością cieszą się np. Hotel Omorika (Punat) oraz Hotel Jadran (Njivice). Na Krk nie brakuje także bardziej komfortowych hoteli jak np. Hotel Valamar Koralj (Krk), Hotel Blue Waves Resort (Malinska) czy Hotel Corinthia (Baska), polecany jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Swą popularność Krk Chorwacja zawdzięcza m.in. łagodnemu śródziemnomorskiemu klimatowi oraz ciekawym krajobrazom, a pogoda na Krk sprawia, że będzie to idealne miejsce na słoneczne wakacje w Chorwacji.

Wyspa Krk Chorwacja jest zamieszkała od czasów starożytnych. Później tereny te zostały zajęte przez Imperium Rzymskie, Bizancjum, Wenecję i Austro-Węgry. Jeszcze z czasów rzymskich pochodzą obwarowania obronne wokół miasta Krk, które należą obecnie do jednych z najciekawszych i najpiękniejszych zabytków na wyspie. Do atrakcji Krk Chorwacja należą także lokalna kuchnia oraz wino. Koneserzy tego trunku powinni wybrać się do miejscowości Vrbnik, stolicy wina, gdzie powstaje słynne wino Zlahtina. Amatorom zwiedzania polecamy z kolei odwiedzenie miasta Krk, gdzie podziwiać można średniowieczne fortyfikacje, mury obronne i zabytkową starówkę z małymi uliczkami. Do ciekawszych zabytków należą katedra z XII w. (Uznesenja sv. Marije) oraz zamek książęcy Frankopanów. Dodatkowo miasto Krk na wyspie Krk słynie z licznych festiwali muzycznych i folklorystycznych oraz z życia nocnego, które kwitnie tu w sezonie. Osobom preferującym zwiedzanie i nocną zabawę w klubach polecamy hotele bliżej centrum miasta, jak np. Hotel Tamaris lub Hotel Drazica.
Wyspa Krk plaże

Wyspa Krk plaże

Chorwacja Plaże Krk: Na wyspie Krk plaże są głównie żwirkowe lub piaszczyste i należą do największych atrakcji wyspy. Długość linii brzegowej to ok. 190 km, więc wybór jest duży. Najpopularniejszą jest 2-kilometrowa plaża w Baska. Oprócz niej często odwiedzane, zwłaszcza przez rodziny z dziećmi, są zatoki w Njivice i Malinska. Popularne plaże bywają w sezonie nieco zatłoczone, jednak na wyspie Krk nie brakuje także kameralnych plaż zatokowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W Chorwacji bez trudu znaleźć także można plaże dla naturystów oraz naturystyczne wioski wakacyjne (oznaczone FKK). Także na wyspie Krk Chorwacja jest kilka takich miejsc, m.in. camping FKK Konobe, w pobliżu miasteczka Punat, oraz FKK Skrila.
Wyspa Krk wczasy

Wyspa Krk wczasy

Chorwacja Wczasy Wyspa Krk: Chorwacja od lat jest znana wśród Polaków jako idealne miejsce na słoneczne wakacje. Także wczasy na Krk będą na pewno udane. Miejscowości Baska, Krk i Omisalj są największymi kurortami na wyspie, w których nie brakuje popularnych hoteli, np. Hotel Tamaris w Krk, Hotel Zvonimir w Baska. Te miejsca powinni wybrać turyści, którzy oprócz plażowania pragną zwiedzać okolicę lub spędzać aktywnie czas. Na uwagę zasługuje miasto Krk, ze względu na liczne zabytki, takie jak mury obronne, starówka, czy zamek Frankopanów oraz intensywne życie nocne. Mniejsze i bardziej kameralne miejscowości, jak Njivice (z hotelami Hotel Beli Kamik I i Hotel Beli Kamik II), Punat (Hotel Omorika) czy Malinska (np. Hotel Malin) będą odpowiednie dla osób szukających spokoju. Rodzinom z dziećmi polecamy natomiast miasto Baska i jej 2-kilometrową plażę, a także zatoki Njivice oraz Malinska.

Polecamy: Last Minute Wyspa Krk
Pogoda Krk – słoneczna wyspa blisko Polski

Pogoda Krk – słoneczna wyspa blisko Polski

Wyspa Krk Pogoda Chorwacja: Wyspa Krk Chorwacja znajduje się w strefie łagodnego i umiarkowanego klimatu śródziemnomorskiego. Średnia temperatura powietrza latem wynosi ok 26°C, a temperatura wody zwykle przekracza 20°C. Wyspa Krk to jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Europie (podobnie jak cały region Kvarner Chorwacja). Na Krk pogoda dopisuje od kwietnia do października – jest słonecznie, ciepło i przyjemnie, gdyż wysokie temperatury łagodzą nieco wiejące od morza bryzy.
Wyspa Krk - mapa i wycieczki po wyspie

Wyspa Krk - mapa i wycieczki po wyspie

Wyspa Krk mapa Chorwacja: Na wyspę Krk najlepiej wybrać się własnym samochodem. Z lądem stałym łączy wyspę Krk najdłuższy na świecie most łukowy, który umożliwia pobyt na Krk bez konieczności przeprawy promowej. Most ten zaznaczony jest na każdej mapie Krk, a znalezienie tej drogi nie sprawi żadnych trudności. Dodatkowo na wyspie znajduje się lotnisko Rijeka. Znakomita infrastruktura na wyspie Krk stwarza wiele okazji do samodzielnego zwiedzania wyspy. Na miejscu bez trudu wypożyczyć można rower i zwiedzać wyspę wyznaczonymi trasami rowerowymi.
Chorwacja kwatery prywatne - Wyspa Krk apartamenty

Chorwacja kwatery prywatne - Wyspa Krk apartamenty

Wyspa Krk apartamenty i noclegi, Chorwacja: Apartamenty na wyspie Krk, podobnie jak w innych regionach Chorwacji, najczęściej wybierane są przez rodziny z dziećmi oraz przez turystów poszukujących zakwaterowania w bardziej kameralnych niż hotelowe warunkach. Większość oferowanych kwater prywatnych posiada własne aneksy kuchenne umożliwiające przygotowanie posiłków. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić położenie wybranego apartamentu, np. na podstawie współrzędnych GPS (interaktywna mapa Krk daje taką możliwość). Wśród turystów niezwykle popularne są m.in. Malinska Apartamenty Prywatne, a w Krk – Apartamenty Jelusic, Apartamenty Skroc, Apartamenty Stublic.
Wyspa Krk hotele i last minute Chorwacja

Wyspa Krk hotele i last minute Chorwacja

Wyspa Krk hotele, Chorwacja last minute: Na wyspie Krk znajdziemy hotele o różnym standardzie i ze zróżnicowanym pakietem usług. Położone w centrum kurortów lub tuż przy plażach hotele oferują liczne możliwości spędzania wolnego czasu. Wśród turystów od lat bardzo popularne są hotele Hotel Corinthia – polecany rodzinom z dziećmi, Hotel Zvonimir w Baska, Hotel Blue Waves Resort i oraz komfortowy Hotel Valamar Koralj w Krk. Dla osób poszukujących zakwaterowania blisko historycznego centrum miasta Krk proponujemy natomiast Hotel Tamaris i Hotel Drazica. W korzystnych cenach bywają także hotele Hotel Omorika (Punat), Hotel Jadran i Pawilon Adria w Njivice. Poza sezonem letnim w części hoteli na Krk znaleźć można oferty last minute.
Wyspa Krk - Malinska, Chorwacja

Wyspa Krk - Malinska, Chorwacja

Wyspa Krk – wczasy w Malinska, Chorwacja: Wczasy w Malinska Chorwacja to propozycja dla osób, które pragną wypocząć na plaży, a przy tym skorzystać z dodatkowych atrakcji. Malinska Krk jest popularna ze względu na duży wybór plaż (żwirkowe i piaszczyste), urocze zatoki oraz otaczającą przyrodę (bujne sosnowe lasy, ogrody). Ta, położona na zachodnim brzegu wyspy Krk, miejscowość stanowi również znakomitą bazę do wycieczek po okolicy (Baska, Njivice, Krk). W Malinska są też dwa niezwykle popularne na Krk hotele - Hotel Blue Waves Resort i Hotel Malin.
Wyspa Krk - Njivice, Chorwacja

Wyspa Krk - Njivice, Chorwacja

Wyspa Krk – wczasy w Njivice, Chorwacja: Njivice to urocza miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Krk Chorwacja. Połączona jest z sąsiednim miasteczkiem Malinska. Njivice oferują błogi relaks w otoczeniu gajów oliwnych, na przepięknych plażach, nad turkusowym morzem. Na Krk pogoda dopisuje od maja aż do końca września, a łagodny śródziemnomorski klimat sprawia, że latem na całej wyspie można spędzić udane, słoneczne wakacje. W miejscowości Njivice znajdują się także popularne hotele, m.in. Hotel Beli Kamik I i Beli Kamik II, Hotel Jadran, a także dla mniej wymagających – Pawilon Adria.
Wyspa Krk - Omisalj, Chorwacja

Wyspa Krk - Omisalj, Chorwacja

Wyspa Krk – wczasy w Omisalj, Chorwacja: Miejscowość Omisalj na wyspie Krk Chorwacja oferuje wczasy pełne wrażeń i atrakcji. Miasteczko leży w zatoce, na północy wyspy Krk i jest jednym z najstarszych na wyspie. Turystów przyciągają zabytki (m.in. romańska bazylika Wniebowzięcia Matki Bożej), lokalne festiwale, a także bogata oferta sportowo-rekreacyjna. Oprócz żeglarstwa i wioślarstwa można tu uprawiać również inne sporty (tenis, mini golf). Coś dla siebie znajdą tu także amatorzy jazdy na rowerze. Omisalj otaczają sosnowe lasy i cyprysy, a pogoda latem wręcz rozpieszcza – słońce, ciepłe morze i bezchmurne niebo! Idealne miejsce na rodzinne wczasy. Podczas wczasów w Omisalj polecamy hotel Delfin.
Wyspa Krk - Baska, Chorwacja

Wyspa Krk - Baska, Chorwacja

Wyspa Krk – wczasy w Baska, Chorwacja: Baska to najpopularniejszy kurort na wyspie Krk, świetna propozycja dla osób, które chcą aktywnie spędzić wakacje w Chorwacji. Baska położona jest w zatoce Baska Uvala, przy 2-kilometrowej kamienistej plaży Vela Plaza. Wzdłuż plaży znajdują się liczne kawiarnie, restauracje i stragany. Po 4-kilometrowej promenadzie można jeździć na rowerze, na rolkach lub spacerować i podziwiać piękny widok na morze. W miejscowości Baska nie brakuje zabytków - warto zajrzeć do barokowego Kościoła Trójcy Świętej oraz do Kościoła Św. Jana Chrzciciela na wzgórzu, skąd podziwiać można malowniczą panoramę miasteczka. W Kościele Św. Łucji znajduje się natomiast tzw. Bascanska Ploca, zabytek piśmiennictwa głagolickiego. Najpopularniejsze hotele w Baska to m.in. Hotel Corinthia i Hotel Zvonimir (polecane dla rodzin z dziećmi).
Wyspa Krk - Punat, Chorwacja

Wyspa Krk - Punat, Chorwacja

Wyspa Krk – wczasy w Punat, Chorwacja: Punat w południowej części wyspy Krk Chorwacja to główny port jachtowy na Adriatyku. Malowniczo położony wśród winnic i gajów oliwnych przyciąga turystów ofertą sportowo-rekreacyjną i ciekawymi zabytkami. Warto odwiedzić kościół św. Donata z IX w, XVIII-wieczne domy i ogrody, tłocznię oliwy z oliwek z XVIII w, a także rezerwat przyrody na wysepce Kosljun (z klasztorem Franciszkanów). W miejscowości Punat, podobnie jak na całej wyspie Krk, apartamenty są popularną formą zakwaterowania. Ale na Krk noclegi to nie tylko domy prywatne. Ciekawą i różnorodną ofertę mają także hotele na Krk, m.in. popularny Hotel Omorika.
Wczasy w Kvarner, Chorwacja

Wczasy w Kvarner, Chorwacja

Chorwacja wczasy w Kvarner: Region Kvarner Chorwacja jest jednym z najczęściej wybieranych na wczasy wśród Polaków, obejmujący wybrzeże od półwyspu Istria aż do miejscowości Karlobag. W jego obszarze znajdują się też wyspy Krk, Cres, Losinj, Rab i częściowo Pag. Klimat Kvarneru jest łagodny, śródziemnomorski z lekkimi wpływami kontynentalnego. W regionie Kvarner pogoda dopisuje od maja niemal do końca września – wysokie temperatury, ciepłe morze oraz łagodne bryzy sprawiają, że wypoczynek tutaj na pewno będzie udany. Największymi kurortami są Opatija, Rijeka, Krk, Crikvenica, Novi Vinodolski, Baska, Lopar, Novalja oraz Rab.

Najlepsze oferty hoteli: Kvarner Last Minute
Wczasy Istria, Chorwacja

Wczasy Istria, Chorwacja

Chorwacja wczasy na Istrii: Półwysep Istria Chorwacja leży w północno-zachodniej części kraju, przy granicy ze Słowenią. Liczne duże kurorty i małe miejscowości wakacyjne, bogata oferta turystyczna, wspaniałe zabytki i dobry dojazd – to atuty Istrii. Na Istrii pogoda jest w sezonie słoneczna, niemal bezchmurna, a morze osiąga temperatury powyżej 20°C. Najpopularniejszymi kurortami Istrii są Umag, Rovinj, Porec, Rabac oraz Pula. Istria Chorwacja jest znakomita na łączenie wypoczynku ze zwiedzaniem – z półwyspu Istria wycieczki organizowane są m.in. do Wenecji, Triestu czy Jaskini Postojnej. Nie mniej atrakcji jest też w regionie – Koloseum Wespazjana w Puli, najmniejsze miasto świata Hum, twierdza w Labin, czy PN Wysp Brijuni.

Zobacz oferty: Istria Last Minute

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Wyspa Krk, Chorwacja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki