Chorwacja wczasy ••• wakacje w Chorwacji, wycieczki Dalmacja, dojazd własny Istria, Kvarner, Dubrownik, Split, wczasy Pula, Trogir ••• wakacje w Chorwacja, przewodnik i mapa, domy wakacyjne i wille Chorwacja, bilety lotnicze Chorwacja
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Chorwacja.pl  >  Wczasy Chorwacja 2015 >  Wyspa Brac na wczasy w Chorwacji
Wyspa Brac na wczasy w Chorwacji
TravelOne.pl

Wyspa Brac na wczasy w Chorwacji

Wyspa Brac, Chorwacja: Wyspa Bracpołożona jest w Środkowej Dalmacji, naprzeciwko miasta Split. Jest to największa wyspa Dalmacji i trzecia pod względem wielkości wyspa na Adriatyku. To tu znajduje się najwyższy szczyt adriatyckich wysp – Vidova Gora (778 m n.p.m.), z którego roztacza się przepiękny widok na całą wyspę i morze. Największe miejscowości na wyspie Brac to Supetar i Bol, choć swoich wielbicieli mają także miasteczka Milna, Povlja i Sutivan. Typowo śródziemnomorski klimat wyspy Brac – ciepłe i suche lata, krótkie i łagodne zimy – gwarantuje udane wakacje na Brac od maja aż do października, a duży wybór form zakwaterowania na wyspie Brac spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Na szczególną uwagę na Brac zasługują przede wszystkim hotele z wyżywieniem w formule all inclusive, takie jak Bluesun Hotel Bonaca. Wśród rodzin z dziećmi ogromną popularnością cieszą się hotele w miejscowości Bol – Bol Hotel Borak oraz Bol Hotel Bluesun Elaphusa. Szukającym ciszy i wypoczynku z dala od zgiełku polecamy z kolei nieco spokojniejszą miejscowość Supetar, gdzie znaleźć można apartamenty prywatne Supetar oraz komfortowy hotel Supetar Hotel Waterman Supetrus Resort.

Historia wyspy Brac pokrywa się z dziejami całej Dalmacji. Pierwsze osiedla ludzkie pojawiły się tu jeszcze w czasach antycznych, a kolejne kolonizacje – najpierw grecka, następnie Imperium Rzymskiego, później Wenecji pozostawiły wiele zachowanych do dziś zabytków. Wyspa Brac posiada bogate złoża marmuru, który był przez Rzymian i Wenecjan wykorzystywany jako surowiec do budowy domów. Mieszkańcy wyspy zajmowali się przez wieki głównie uprawą (oliwki, winorośl), hodowlą owiec, rybołówstwem i handlem.
Wyspa Brac plaże – najlepsze plaże w Chorwacji

Wyspa Brac plaże – najlepsze plaże w Chorwacji

Wyspa Brac plaże, Chorwacja: Na Brac Chorwacja plaże są przeważnie żwirkowe, a jedynie w okolicy Supetar – piaszczyste (na uwagę zasługują m.in. plaże w zatokach Vlacica i Banj). Najsłynniejszą i najpiękniejszą plażą jest Zlatni Rat w południowej części wyspy, niedaleko miasta Bol. Plaża ta jest żwirkowa, w kształcie języka o dł. 158m, wcinającego się w morze, a jej kształt zależy od wiejącego wiatru i fal. Plaża Zlatni Rat, uznana za pomnik przyrody, zyskała szczególne uznanie wśród amatorów windsurfingu, kitesurfingu i innych sportów wodnych.
Wyspa Brac hotele na wakacje

Wyspa Brac hotele na wakacje

Wakacje na Brac, Chorwacja: Wyspa Brac Chorwacja jest największą wyspą w Dalmacji. Popularność wśród turystów zdobyła przede wszystkim ze względu na piękne plaże, śródziemnomorski klimat i liczne atrakcje na miejscu. Większość plaż na Brac jest żwirkowa, jedynie w okolicy miasta Supetar znaleźć można plaże piaszczyste. Najsłynniejszą z nich jest Zlatni Rat w pobliżu miejscowości Bol. Wyspa Brac to świetna propozycja na wakacje w Chorwacji – zróżnicowana baza noclegowa od lat przyciąga turystów z całej Europy. Warte polecenia są zwłaszcza hotele o wysokim standardzie jak Supetar Hotel Waterman Supetrus Resort i Bluesun Bol Hotel Elaphusa w Bol Chorwacja, idealne dla rodzin z dziećmi. Szukający wypoczynku w kameralnych warunkach także znajdą tu coś dla siebie np. kwatery prywatne w Supetar Chorwacja.
Brac wycieczki – wyspa na wczasy w Chorwacji

Brac wycieczki – wyspa na wczasy w Chorwacji

Wycieczki na wyspę Brac, Chorwacja: Na chorwackiej wyspie Brac wycieczki to dobry pomysł na spędzenie czasu. Warto odwiedzić miasteczko Milna (Chorwacja, niedaleko Supetaru) będące przykładem barokowej harmonijnej zabudowy oraz naturalnym portem na Brac Chorwacja. Natomiast Bol znane jest z odbywającego się latem festiwalu (występy grup folklorystycznych, pokazy, degustacje) oraz pobliskiej plaży – Zlatni Rat. Wśród ciekawszych atrakcji warto wspomnieć także: najwyższy szczyt – Vidova gora (778 m n.p.m.), Pustelnia Blaca (kompleks architektoniczny zbudowany przez mnichów), Smocza Jama (Drahonijna spilja, Zmajeva spilja) oraz Regionalne Muzeum Wyspy Brac w miejscowości Skrip.
Brac wczasy – Supetar Chorwacja

Brac wczasy – Supetar Chorwacja

Wczasy Brac, Supetar Chorwacja: Supetar to administracyjne i turystyczne centrum wyspy Brac (w płn. części). Miejscowość oferuje wiele atrakcji – liczne zabytki, parki rozrywki, piaszczyste plaże oraz miejsca do uprawiania sportów wodnych. Wyjątkowo czyste wody Adriatyku w tych okolicach przyciągają miłośników nurkowania. Dodatkową atrakcją jest coroczny Festiwal Letni. Miasto oferuje dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Supetar apartamenty prywatne cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi, natomiast Supetar Hotel Waterman Supetrus Resort, spełni oczekiwania nawet wymagających turystów. Nie tylko w okolicach Supetar, ale na całej wyspie Brac pogoda dopisuje przez cały letni sezon.
Brac wakacje – Bol Chorwacja

Brac wakacje – Bol Chorwacja

Wakacje Brac, Bol Chorwacja: Bol Chorwacja to świetny wybór na wakacje na wyspie Brac. Rybackie miasto Bol ma wiele do zaoferowania turystom. Oprócz zabytkowej zabudowy i licznych pomników kultury, atrakcją jest letni festiwal w Bol, podczas którego można obejrzeć występy muzyczne i folklorystyczne. Nie mniej rozrywek czeka w miejscowości Supetar Chorwacja. Piaszczyste i żwirkowe plaże na Brac, z których najciekawszą jest Zlatni Rat przyciągają nie tylko plażowiczów, ale i amatorów sportów wodnych, a świetna pogoda sprawi, że wakacje na Brać na pewno będą udane.
Mapa Brac – dojazd własny Chorwacja

Mapa Brac – dojazd własny Chorwacja

Mapa Brac, Chorwacja: Planując wczasy na wyspie Brac w Chorwacji, warto zastanowić się nad odpowiednim środkiem transportu. Na wyspę dostać się można promem, m.in. z miasta Split (Split – Supetar) oraz z Makarskiej (Makarska – Sumartin). Promy na tych trasach przewożą samochody. Wszystkie inne połączenia to katamarany służące do przewozu osób. Czas przeprawy wynosi 50-60 min. Wybierając się na Brac Chorwacja samolotem (lotnisko Split lub Dubrownik) lub pociągiem (stacja Split lub Makarska) warto sprawdzić możliwości dojazd na prom oraz z portu do wybranej miejscowości – mapa Brac będzie nieocenionym źródłem informacji.
Pogoda Brac – ciepłe lato w Chorwacji

Pogoda Brac – ciepłe lato w Chorwacji

Pogoda Brac, Chorwacja: Wyspa Brac Chorwacja charakteryzuje się wyjątkowym klimatem. Pogoda na Brac rozpieszcza – lata są ciepłe i słoneczne, a zimy łagodne i krótkie. Woda w Adriatyku jest nie tylko krystalicznie czysta, ale i wyjątkowo ciepła, dlatego kąpieli można tu zażywać od maja aż do października. Ponieważ na wyspie przemysł praktycznie nie występuje, Brac jest miejscem wyjątkowo czystym. Wszystko to sprawia, że wyspa Brac stanowi idealne miejsce na udane wakacje w Chorwacji.
Wyspa Brac – hotel Bol Chorwacja

Wyspa Brac – hotel Bol Chorwacja

Brac hotel w Bol, Chorwacja: Wyspa Brac Chorwacja posiada bogatą ofertę turystyczną, a duża i zróżnicowana baza hoteli i apartamentów spełni wymagania każdego turysty. W mieście na uwagę zasługują przede wszystkim hotele: Bluesun Grand Bol Hotel Elaphusa oraz Bol Hotel Bluesun Bonaca i Bol Hotel Bluesun Borak, oferujące wiele atrakcji dla dzieci. W Supetar z kolei wyróżniają się Supetar Hotel Waterman Supetrus Resort i Supetar Hotel Velaris. Sporym zainteresowaniem cieszą się także kwatery prywatne i apartamenty w Bol, Chorwacja.
Wyspa Brac – apartamenty Supetar

Wyspa Brac – apartamenty Supetar

Apartamenty Supetar Chorwacja: Wyspa Brac Chorwacja jest niezwykle popularna wśród turystów. Ciekawym miejscem na wczasy na wyspie będzie spokojna miejscowość Supetar (Supetar Apartamenty Prywatne), z malowniczą nadmorską promenadą. Tutaj znajduje się najwięcej piaszczystych plaż na wyspie Brac, dlatego Supetar jest często wybierany jako miejsce wypoczynku rodzin z dziećmi. Apartamenty i kwatery prywatne znajdujące się w domach i rezydencjach Chorwatów stanowią ciekawą alternatywę dla komfortowych hoteli, takich jak Supetar Hotel Waterman Supetrus Resort. Z kolei wszystkim szukającym wypoczynku w kameralnych warunkach polecamy małą wioskę Milna (Chorwacja - Milna Apartamenty Illyrian Resort).
Wczasy Wyspa Hvar, Chorwacja

Wczasy Wyspa Hvar, Chorwacja

Wczasy Makarska, Chorwacja: Wyspa Hvar Chorwacja jest jednym z tych miejsc, których nie trzeba reklamować. Ta przepiękna wyspa na Adriatyku, położona na południe od wyspy Brac Chorwacja, jako najbardziej słoneczna w regionie jest często wybierana jako miejsce wakacyjnego wypoczynku. Nazywany lawendową wyspą Hvar pełen jest kameralnych zatoczek, żwirkowych plaż, małych wiosek oraz śródziemnomorskiej przyrody i zachwycających krajobrazów. Z największych miejscowości na Hvar odpływają promy (w sezonie tylko osobowe katamarany, nie wozi się samochodów) – m.in. na trasach Jelsa na Hvar do Bol na wyspie Brac oraz z miasta Hvar do Milnej na Brac.

Najlepsze wakacyjne oferty: Wyspa Hvar Last Minute
Wczasy Riwiera Makarska, Chorwacja

Wczasy Riwiera Makarska, Chorwacja

Wczasy Makarska, Chorwacja: Riwiera Makarska jest często wybierana przez polskich turystów na wczasy w Chorwacji. Riwiera Makarska to piękny, pełen rozrywek i atrakcji fragment wybrzeża adriatyckiego, w Środkowej Dalmacji. Najpopularniejszymi kurortami na wczasy na Makarskiej są Baska Voda, Makarska, Podgorka, Tucepi i Gradac. Dzięki połączeniu promowemu z Wyspa Hvar, leżąca naprzeciwko Makarskiej, można zwiedzić okoliczne wyspy (z Hvaru pływają promy do Bol, wyspa Brac, oraz do miejscowości Korcula, Wyspa Korcula). Ciekawą propozycja na wycieczkę jest leżący niedaleko Park Przyrody Biokovo.

Polecamy: Makarska All Inclusive
Wycieczki Split, Chorwacja

Wycieczki Split, Chorwacja

Wycieczki Split, Chorwacja: Split to jedna z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Wycieczki fakultatywne do Splitu są często organizowane przez hotele i lokalne agencje turystyczne. Największą atrakcją Splitu jest pałac cesarza Dioklecjana z III/IV w. (UNESCO). Podczas pobytu w Chorwacji warto zwiedzić Split dokładniej – stare miasto, liczne zabytki i muzea (najciekawsze m.in. Muzeum Historii Morskiej, Muzeum Archeologiczne). Split stanowi także świetną bazę do zwiedzania okolicznych wysp – wypływają stamtąd promy na wyspę Brac (do miejscowości Supetar) oraz na wyspę Hvar.

Zobacz oferty: Last Minute Split

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Wyspa Brac, Chorwacja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki