Chorwacja wczasy ••• wakacje w Chorwacji, wycieczki Dalmacja, dojazd własny Istria, Kvarner, Dubrownik, Split, wczasy Pula, Trogir ••• wakacje w Chorwacja, przewodnik i mapa, domy wakacyjne i wille Chorwacja, bilety lotnicze Chorwacja
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Chorwacja.pl  >  Wczasy Chorwacja 2015 >  Adriatyk, wczasy nad morzem w Chorwacji
Adriatyk, wczasy nad morzem w Chorwacji
TravelOne.pl

Adriatyk, wczasy nad morzem w Chorwacji

Chorwacja plaże, wczasy nad Adriatykiem: W krajach wakacyjnych, takich jak Chorwacja plaże oraz krystalicznie czysta woda są jednymi z największych atrakcji. Całe wybrzeże Morza Adriatyckiego cechuje nie tylko duża różnorodność plaż, jak również urozmaicona linia brzegowa. Chorwacja plaże ma niezwykle popularne i znane niemal w całej Europie. Do najpiękniejszych należą m.in. „Rajska plaża” Lopar na wyspie Rab, plaża Baska na wyspie Krk, Zlatni Rat w miejscowości Bol na wyspie Brac czy Bijeca (Bijesca) w Medulin. Choć w Chorwacji dominują plaże żwirowe i skaliste, często z betonowymi pomostami, znaleźć tu można także plaże piaszczyste. Największym wyróżnieniem dla plaż jest tzw. Błękitna Flaga, którą nagrodzone są liczne plaże w Chorwacji. Oznacza to że plaża jest czysta, dobrze utrzymana i bezpieczna. W Chorwacji wiele plaż znajduje się w centrum miejscowości, co w przypadku Chorwacji jest bardziej zaletą niż wadą. Osobom szukającym natomiast wypoczynku z dala od zgiełku miejskich plaż polecamy wybrać się na często spotykane w Chorwacji, kameralne niewielkie plaże w zatokach.

Decydując się na wczasy nad Adriatykiem spora część turystów wybiera dojazd własny. Dobrze rozwinięta sieć autostrad, niewielkie odległości oraz spora niezależność jaką daje posiadanie własnego środka transportu na miejscu sprawiają, że Chorwacja z dojazdem własnym staje się coraz bardziej popularna.
Mapa Chorwacja – wakacje z dojazd własny

Mapa Chorwacja – wakacje z dojazd własny

Mapa Chorwacja – wakacje dojazd własny: Wakacje z dojazdem własnym mogą okazać się znakomitym pomysłem na urlop, jeśli wybierzemy odpowiednie miejsce. Chorwacja jest idealna do tego typu podróży ze względu na bardzo dobre połączenia drogowe z Polski, a także stosunkowo niewielką odległość. Jadąc przez Czechy, Austrię, Słowenię niemal cały czas poruszamy się autostradami, wybierając z kolei przejazd przez górskie tereny Bośni i Hercegowiny, mamy możliwość podziwiania niezwykle malowniczych krajobrazów. Ponadto do wyboru mamy jeszcze przejazd przez Słowację i Węgry. Wakacje z dojazdem własnym w Chorwacji są bardzo popularne wśród Polaków. Na miejscu poruszanie się ułatwia dobre oznaczenie dróg, jednak warto nabyć turystyczną mapę, żeby nie ominąć żadnej atrakcji (warto zaopatrzyć się także w drogową mapę Chorwacji, gdyż GPS może nie mieć wprowadzonych wszystkich danych). Dysponując własnym samochodem w Chorwacji zyskujemy nie tylko możliwość dotarcia do mniej popularnych miejsc i kameralnych plaż, ale także zyskujemy możliwość sprawnego przemieszczania się pomiędzy miastami Chorwacji.
Wakacje Adriatyk – Plaże Istria, Chorwacja

Wakacje Adriatyk – Plaże Istria, Chorwacja

Plaże Adriatyk – Istria, Chorwacja: Na Półwyspie Istria plaże są różnorodne, często ukryte w mniejszych lub większych zatokach, nierzadko otoczone dziewiczą przyrodą. Najczęściej spotykanym typem plaż są żwirowe i skaliste, ale w niektórych częściach Chorwacji występują także plaże piaszczyste i piaszczysto-żwirkowe. Jedną z najbardziej popularnych piaszczystych plaż na Istrii jest w Medulin plaża piaszczysta Bijeca/Bijesca. Ze względu na łagodne zejście do morza, stanowi ona znakomite miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Innym ciekawym miejscem jest Przylądek Kamenjak, na którym dominują kamieniste plaże. Kamenjak, objęty jest ochroną parku przyrody, stanowi znakomite miejsce do nurkowania i dla surferów. Inne warte uwagi plażowiczów miejsca to Rabac, Porec, Umag, Vrsar i Rovinj. W miejscowości Vrsar znaleźć można polecaną plażę naturystyczną i ośrodek dla naturystów FKK Koversada.
Kvarner - wczasy nad Adriatykiem, Chorwacja

Kvarner - wczasy nad Adriatykiem, Chorwacja

Morze Adriatyk – plaże Kvarner, Chorwacja: Rejon Kvarner Chorwacja także cechują zróżnicowane plaże rozmieszczone niemal na całej linii wybrzeża oraz na wyspach. Podobnie jak w innych zakątkach Chorwacji plaże są głównie mieszane – żwirowo-piaszczyste, a liczne zatoki i duże nasłonecznienie tego rejonu sprzyjają plażowaniu. Wiele z nadmorskich miasteczek jest dodatkowo połączonych promenadami spacerowymi wzdłuż linii brzegowej i plaż. Do najlepszych plaż na lądzie zaliczane są plaże w Moscenicka Draga oraz w Crikvenica (m.in. plaża Kacjak, plaża Crni Molo). Na wyspach, natomiast, za najpiękniejsze uznawane są „Rajska plaża” w Lopar na wyspie Rab, plaża w Baska na wyspie Krk, a także plaża Vespera położona w zatoce na Wyspa Losinj. Kvarner jest znany także z licznych plaż dla naturystów (oznaczone FKK). Na wczasy Adriatyk jest idealny na plażowanie i kąpiele. W regionie Kvarner Chorwacja skorzystać z tego mogą także osoby niepełnosprawne – plaże z udogodnieniami dla niepełnosprawnych znaleźć można m.in. w Rijece, Crikvenica, Novi Vinodolski, a także w Malinska na Wyspkie Krk.
 Plaże Chorwacja– Wyspa Krk, Adriatyk

Plaże Chorwacja– Wyspa Krk, Adriatyk

Adriatyk Plaże – Krk, Chorwacja: Wyspa Krk jest uznawana za jedną z najładniejszych wysp na Adriatyku. Łączna długość linii brzegowej Krku wynosi 190 km. W rejonie wyspy Krk, Adriatyk słynie z krystalicznie czystej wody oraz pięknych plaż, które stanowią jeden z największych atutów wyspy. Najchętniej odwiedzaną i jedną z najbardziej popularnych plaż na wyspie jest licząca 2 km długości żwirkowo-piaszczysta plaża w Baska. Rodzinom z dziećmi polecamy także znakomite położone w zatokach plaże Njivice i Malinska, a wszystkim miłośnikom plażowania do gustu przypadnie zapewne także plaża Uvala Drazica w mieście Krk. Na wyspie Krk coś dla siebie znajdą także naturyści – FKK Konobe i FKK Skrila to plaże i miasteczka wakacyjne na Krk stworzone właśnie dla amatorów naturyzmu.
Rajska Plaża, Wyspa Rab, Chorwacja

Rajska Plaża, Wyspa Rab, Chorwacja

Adriatyk Plaże – Wyspa Rab, Chorwacja: Wyspa Rab Chorwacja to jedna z najbardziej popularnych wśród turystów wysp Adriatyku. Dominują tu plaże kamieniste i piaszczyste (aż 27 km piaszczystych plaż), a woda w morzu jest krystalicznie czysta. Najbardziej znaną plażą Rab, która zawsze jest wymieniana w czołówce chorwackich plaż, jest piaszczysta Rajska plaża w Lopar o długości 1,5 km. Odwiedzając wyspę Rab warto również wybrać się na inne znakomite plaże, m.in. Livacina w Lopar – piękna, piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza oraz Pudarica w Barbart – żwirkowa plaża polecana dla rodzin z dziećmi. Na wyspie Rab znaleźć można także kilka plaż naturystycznych z pełną infrastrukturą, m.in. FKK Kandarola, FKK Sahara, FKK Cigan.
Wyspa Pag – wczasy nad Adriatykiem

Wyspa Pag – wczasy nad Adriatykiem

Plaże Wyspa Pag, Chorwacja: Wyspa Pag to miejsce niezwykle często wybierane przez turystów wypoczywających w Chorwacji. Choć zaliczana jest do regionu Kvarner Chorwacja, swoim charakterem często bardziej przypomina Dalmację. Najbardziej znana na Pag plaża to Zrće, która ze względu na swoją bogatą ofertę rozrywkową i sportową jest często odwiedzana przez młode, szukające zabawy osoby. Dużo bardziej kameralna jest plaża Rucica na wschodnim wybrzeżu wyspy. Dla rodzin z dziećmi z kolei polecamy plażę Strasko w miejscowości Novalja. Jest to żwirkowa plaża, która w morzu przechodzi w piasek. W sezonie organizowane są tutaj regularne animacje dla dzieci. Podobne warunki oferuje plaża Sveti Duh, która ze względu na spokój, łagodne zejście do morza, drobny żwirek i piasek (na dnie morskim) również będzie odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Niedaleko Novalja znajduje się jeszcze jedna godna uwagi plaża – Caska. Plaża jest piaszczysta, a przy wejściu do morza żwirkowa. Przy plaży jest parking, dzięki czemu możliwy jest tu dojazd samochodem.
Północna Dalmacja plaże – Adriatyk Chorwacja

Północna Dalmacja plaże – Adriatyk Chorwacja

Plaże Chorwacja - Zaton, Zadar, Biograd, Vodice i Sibenik: Północna Dalmacja posiada urozmaicone wybrzeże i różnorodne plaże. Dominują tu żwirkowe i kamieniste, ale i piaszczystych nie brakuje. Plaża Sepurine w kurorcie Rogoznica na Riwierze Sibenik jest żwirkowa i idealna dla rodzin z dziećmi. Wśród polecanych plaż znajdują się również takie, które wyróżnione zostały Błękitną Flagą - m.in. Saburnike w Nin (Zaton pod Zadarem), Crvena Luka w Biograd na Moru, plaże w Zaton koło Zadaru. Ninska Laguna natomiast to plaża w Nin, piaszczysta, nazywana także „Kraljicina plaza” (królewska). Jest to znakomite miejsce dla rodzin z dziećmi ze względu na łagodne zejście do morza i duże nasłonecznienie.
Środkowa Dalmacja plaże – Adriatyk Chorwacja

Środkowa Dalmacja plaże – Adriatyk Chorwacja

Plaże Chorwacja - Primosten, Trogir, Spit i Omis: Wybrzeże regionu Środkowa Dalmacja jest w większości skaliste i kamieniste, przez co woda w Adriatyku jest tu krystalicznie czysta i przejrzysta. Na całej riwierze w Primosten, Trogir, Split i Omis jest wiele ciekawych i godnych polecania plaż. W mieście Split najpopularniejszym kąpieliskiem jest plaża Bacvice – piaszczysta, z kamienistymi fragmentami, wyróżniona Błękitną Flagą. Dodatkowo Bacvice posiada także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (podobne udogodnienia znaleźć można również na plaży Znjan w Split). Zaraz obok Znjan znajduje się rzadziej uczęszczana plaża żwirkowa z łagodnym zejściem do morza – Trstenik w Splicie. W Split plaża Bene ma opiekę ratowników. W Primosten plaża Velika Raduca (żwirkowa) jest chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi oraz osoby nieumiejące pływać z powodu łagodnego zejścia do morza. W Omis plaża Velika plaza jest piaszczysta i z łagodnym zejściem do morza, dlatego często wybierana przez rodziny z małymi dziećmi. W Trogir plaże, które się wyróżniają to Medena (żwirkowa) oraz Pantan (piaszczysto-żwirkowa).

Adriatyk – Plaże Bol, Wyspa Brac, Chorwacja

Adriatyk – Plaże Bol, Wyspa Brac, Chorwacja

Plaża Bol, Wyspa Brac, Chorwacja: Zlatni Rat jest najbardziej znaną plażą na Wyspa Brac Chorwacja. Znajduje się w miejscowości Bol, w południowej części wyspy, a jej charakterystyczny kształt języka zmienia się w zależności od wiejących wiatrów i fal. Plaża Zlatni Rat ma 158 m długości i status pomnika przyrody. W sezonie bywa tu tłoczno. Ze względu na panujące warunki pogodowe jest to znakomite miejsce do uprawiania sportów wodnych. Oprócz plaży Zlatni Rat w Bol, polecamy plażę Lovrecina w Postira. Jest to piaszczysta plaża, gdzie piasek sięga nawet do 100 m w morze, dzięki czemu jest to znakomite miejsce rodzin z dziećmi oraz dla osób, które nie umieją zbyt dobrze pływać. W Supetar, na zachód od portu znajdziemy również wspaniałe plaże żwirkowe – m.in. Vlacica i Banj.

Adriatyk – plaże Hvar, Chorwacja

Adriatyk – plaże Hvar, Chorwacja

Plaże Wyspa Hvar, Chorwacja: Wyspa Hvar Chorwacja jest jedną z najpiękniejszych wysp na Adriatyku i jedną z najpopularniejszych wśród turystów. Hvar łączy zapach lawendy z aromatem śródziemnomorskiej przyrody, fiolet lawendowych pól z błękitem Adriatyku. Linia brzegowa wyspy jest urozmaicona, z licznymi zatokami i plażami. Plaże Hvar są głównie kamieniste lub żwirowe, ale zdarzają się także piaszczyste. Do najpopularniejszych w okolicy należą plaże Wysp Piekielnych (archipelag Pakleni Otoci). Na samym Hvar z kolei dużym uznaniem cieszą się: piaszczysto-żwirowa plaża Soline oraz skalista Glavica w Vrboska, żwirowa plaża w Dubovica, kamienista plaża w zatoce Perna. Plaża Glavica jest miejscem spokojnym zapewniającym kameralny wypoczynek. Dla rodzin z małymi dziećmi dobra będzie natomiast żwirowa plaża w Ivan Dolac w południowej części wyspy. Inne warte odwiedzenia plaże Hvar w miejscowości Hvar to Dubovica (skały i żwirek) oraz Palmizana (piasek, skały i żwirek).
Plaże Adriatyk – Omis i Makarska, Chorwacja

Plaże Adriatyk – Omis i Makarska, Chorwacja

Plaże Makarska i Omis – Chorwacja morze Adriatyk: Urozmaicona linia brzegowa Riwiera Makarska zaskakuje ilością zatoczek, różnorodnością przyrody i stosunkowo dużą liczbą piaszczystych plaż. Wiele z tutejszych plaż jest wyróżnionych Błękitną Flagą. W miejscowości Brela na Makarskiej Riwierze znajduje się plaża Punta Rata (żwirkowo-piaszczysta), zaliczana do 10 najpiękniejszych plaż na świecie! Tuż obok, natomiast, również w Brela, jest żwirkowa Berulia, na której są udogodnienia dla niepełnosprawnych. Niedaleko Brela, w miejscowości Pisak znaleźć można plażę Vrulja – dostęp do niej od strony lądu jest mocno utrudniony, dlatego wybierając się tam warto podpłynąć statkiem. Vrulja to plaża żwirkowa, z łagodnym zejściem do morza. Dzięki licznym źródłom słodkiej wody bijącym do morza przy tej plaży, woda morska jest tu nieco chłodniejsza. Plaża Vrulja jest idealna dla rodzin z małymi dziećmi lub dla par.
Chorwacja wczasy nad Adriatykiem – Dubrownik

Chorwacja wczasy nad Adriatykiem – Dubrownik

Plaże Adriatyk – Dubrownik, Chorwacja: W regionie Dubrownik pogoda dopisuje niemal przez całe letnie półrocze. Takie warunki klimatyczne sprzyjają plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych. W Południowej Dalmacji dominują plaże kamieniste lub żwirkowo-piaszczyste. Najpopularniejsza w mieście Dubrownik plaża to Banje, która ma widok na Stare Miasto Dubrownik i wyspę Lokrum. Dla rodzin z dziećmi polecamy plażę Copacabana z łagodnym zejściem do morza, położoną na półwyspie Lapad, albo plaże w miejscowości Plat, nieopodal Dubrownika. Copacabana jest przystosowana dla niepełnosprawnych. W regionie Dubrownik plaża dla naturystów (jedna z najpopularniejszych) znajduje się w Mlini (w pobliżu resortu Srebreno).

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Morze Adriatyk, Chorwacja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki