Chorwacja wczasy ••• wakacje w Chorwacji, wycieczki Dalmacja, dojazd własny Istria, Kvarner, Dubrownik, Split, wczasy Pula, Trogir ••• wakacje w Chorwacja, przewodnik i mapa, domy wakacyjne i wille Chorwacja, bilety lotnicze Chorwacja
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Chorwacja.pl  >  Wczasy Chorwacja 2015 >  Riwiera Makarska, wczasy w Chorwacji
Riwiera Makarska, wczasy w Chorwacji
TravelOne.pl

Riwiera Makarska, wczasy w Chorwacji

Chorwacja – wczasy na Makarskiej: Riwiera Makarska to jeden z najchętniej wybieranych regionów na wakacje w Chorwacji. Położona jest w Środkowej Dalmacji, na przeciwko dwóch znanych wysp: Brac i Hvar. Obejmuje 60 km wybrzeża wraz z wieloma popularnymi miejscowościami turystycznymi, m.in. Baśka Voda, Makarska, Brela, Gradac, Tucepi i Podgora. Głównymi atutami Riwiery Makarskiej są jej plaże, z których większość została oznaczona Błękitną Flagą.

W miejscowości Brela znajduje się, uznawana za jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż świata, Punta Rata. Plaże na Riwierze Makarskiej są chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi – zejścia do wody są łagodne, a woda czysta i wyjątkowo ciepła. Nadmorskie hotele oferują dobry standard w przystępnych cenach. Do najbardziej popularnych należą: Zivogosće Hotel Nimfa, Podgora Hotel Aurora, Gradac Hotel Laguna i Pawilony Laguna, Makarska Hotel Dalmacija, Makarska Hotel Meteor i Makarska Hotel Biokovka

Riwiera Makarska to świetne miejsce na wakacje w Chorwacji nie tylko ze względu na dogodne warunki do plażowania. Równolegle do wybrzeża ciągnie się masyw Biokovo, będący częścią Gór Dynarskich. Dzięki temu wczasy na Riwierze Makarskiej nie muszą się ograniczać jedynie do leżakowania. Na terenie masywu utworzono park przyrodniczy oraz ogórd botaniczny, w których zobaczyć można wszystkie charakterystyczne dla tego regionu Dalamcji rośliny. W Biokovo wytyczono także kilka szlaków do turystyki pieszej o różnym stopniu trudności, co sprawia, że Riwiera Makarska to doskonałe miejsce także na aktywne wakacje w Chorwacji. Okolica, w tym tereny tuż przy plaży, zdominowana jest przez lasy piniowe, co razem z dość wietrzną pogodą na Makarskiej daje przyjemny mikroklimat.

Riwiera Makarska może się poszczycić długą i bogatą historią, dzięki czemu nie brak tu także ciekawych zabytków, takich jak franciszkański klasztor, liczne kościoły czy lokalne muzea. Miejscowość Makarska znana jest z rozrywek nocnych i zabawy do białego rana, przez co jest szczególnie popularna wśród młodych ludzi wybierających się na wczasy w Chorwacji. Riwiera Makarska łączy w sobie wszystkie cechy niezbędne do spędzenia idealnych wakacji. Znaleźć tu można zarówno kameralne miejscowości wypoczynkowe, jak i tętniące życiem nadmorskie kurorty, a znakomite położenie sprawia, że Riwiera Makarska stanowi świetną bazę wypadową na wycieczki objazdowe, nie tylko po najbliższej okolicy.
Riwiera Makarska plaże

Riwiera Makarska plaże

Riwiera Makarska plaże: Riwiera Makarska słynie z urokliwych zatoczek, skalistych klifów, ale także przepięknych, piaszczystych plaż. Do tych najbardziej znanych należą: Makarska, Tucepi i Podgora. Na rodzinne wczasy w Chorwacji warto polecić piaszczyste i żwirowe plaże w Brela, uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Riwiera Makarska oferuje czyste plaże, w większości odznaczone Błękitną Flagą.
Przewodnik turystyczny - Riwiera Makarska wycieczki

Przewodnik turystyczny - Riwiera Makarska wycieczki

Riwiera Makarska wycieczki i zabytki: Riwiera Makarska, jak i cała Dalmacja, to świetne miejsce na wycieczki po zabytkach i atrakcjach turystycznych. Do najciekawszych zabytków należą: klasztor franciszkański w Zaostrog oraz kościoły w Makarska i Brela. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza atrakcje o tematyce przyrodniczej – Muzeum Muszli oraz Park Przyrody Biokovo.
Riwiera Makarska apartamenty i kwatery

Riwiera Makarska apartamenty i kwatery

Riwiera Makarska apartamenty i kwatery: Bardzo popularna forma zakwaterowania, szczególnie wśród osób nastawionych na tanie noclegi w Chorwacji. Apartamenty i kwatery prywatne na Riwierze Makarskiej to dobra propozycja dla rodzin z dziećmi oraz dla osób ceniących sobie niezależność i kameralną atmosferę.
Wczasy last minute - Riwiera Makarska hotel

Wczasy last minute - Riwiera Makarska hotel

Chorwacja, Makarska Hotel: RiwieraMakarska to jeden z najchętniej wybieranych regionów na wakacje w Chorwacji. Duża ilość hoteli na Makarskiej sprawia, że każdy tu znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze hotele na Riwierze Makarskiej to: Zivogosće Hotel Nimfa, Podgora Hotel Aurora, Gradac Hotel Laguna i Pawilony Laguna, Makarska Hotel Dalmacija, Makarska Hotel Meteor i Makarska Hotel Biokovka.
Pogoda – Makarska Chorwacja

Pogoda – Makarska Chorwacja

Pogoda Makarska Chorwacja: Riwiera Makarska charakteryzuje się świetnymi warunkami pogodowymi przez cały sezon. Średnia temperatura w lecie wynosi 27°C, niebo jest słoneczne i bezchmurne, a opady praktycznie nie występują. Zdarzają się dni wietrzne, ale dzięki nim temperatura jest bardziej znośna. Pogoda na Riwierze Makarskiej utrzymuje się do października, dzięki czemu jest to doskonałe miejsce na wczasy w Chorwacji.
Mapa Makarska – dojazd własny Chorwacja

Mapa Makarska – dojazd własny Chorwacja

Mapa Makarska dojazd własny: Riwiera Makarska położona jest w regionie Południowa Dalmacja. Około 2 godzin jazdy dzieli ją od Splitu, do którego można dostać się autostradą z Zagrzebia. Dojazd do Makarskiej jest także możliwy drogą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża – jest ona nieco dłuższa, ale też bardziej malownicza. Mapa Riwiera Makarska: www.chorwacja.pl/riwiera-makarska.xml?p=map.
Baśka Voda, Chorwacja - Riwiera Makarska

Baśka Voda, Chorwacja - Riwiera Makarska

Wakacje w Baśka Voda, Chorwacja Makarska: Baśka Voda to jeden z najpopularniejszych kurortów wybieranych na wczasy w Chorwacji. Leży pomiędzy czystymi wodami Adriatyku, a szczytami masywu Biokovo. Baśka Voda znana jest jako świetne miejsce do nurkowania, windsurfingu oraz paralotniarstwa, a oznaczona Błękitną Flagą plaża jest chętnie wybierana na rodzinne wakacje w Chorwacji.
Podgora, Chorwacja - Riwiera Makarska

Podgora, Chorwacja - Riwiera Makarska

Riwiera Makarska wczasy - Podgora Chorwacja: Podgora to znana miejscowość turystyczna położona naRiwierze Makarskiej. Znajduje się w niej wiele hoteli (np. Hotel Aurora), dzięki czemu jest chętnie wybierana na wczasy w Chorwacji. Oprócz malowniczych i czystych plaż, w okolicy jest także górski masyw Biokovo, gdzie warto się wybrać na pieszą wycieczkę.
Tučepi, Chorwacja - Riwiera Makarska

Tučepi, Chorwacja - Riwiera Makarska

Tučepi Chorwacja - Makarska Wczasy: Popularna, kameralna miejscowość wypoczynkowa położona na Riwierze Makarskiej. Tučepi jest chętnie odwiedzane przez miłośników sportów wodnych. Znajduje się tu duży port jachtowy oraz urokliwa marina. Tučepi to także świetne miejsce na beztroskie wczasy w Chorwacji.
Brela, Chorwacja - Riwiera Makarska

Brela, Chorwacja - Riwiera Makarska

Riwiera Makarska – wczasy w Brela, Chorwacja: Znana ze swoich przepięknych plaż miejscowość Brela jest doskonałym miejscem na wczasy w Chorwacji. Dzięki czystym wodom Adriatyku i piaszczystym plażom Brela stanowi świetną propozycję dla rodzin z dziećmi. Trzy spośród czterech plaż zostały odznaczone Błękitną Flagą. Okolice obfitują w lasy piniowe, dające wytchnienie od chorwackiego słońca.
Gradac, Chorwacja - Riwiera Makarska

Gradac, Chorwacja - Riwiera Makarska

Gradac Chorwacja - Makarska Wczasy: Drugie co do wielkości miasto na Riwierze Makarskiej, znane z wielu dobrych hoteli: np. Hotel i Pawilony Laguna. Największą atrakcją Gradac jest żwirowa plaża – najdłuższa na całej Riwierze Makarskiej. Gradac to także dobre miejsce dla miłośników nurkowania oraz innych sportów wodnych. W mieście znajduje się kilka zabytków, warto więc zarezerwować trochę czasu na zwiedzanie.
Zivogosce, Chorwacja - Riwiera Makarska

Zivogosce, Chorwacja - Riwiera Makarska

Riwiera Makarska wczasy – Zivogosce, Chorwacja: Niewielka miejscowość położona na Riwierze Makarskiej. Choć nie tak znana jak inne kurorty, to w niczym im nie ustępuje. Można tu znaleźć wiele atrakcji turystycznych oraz tanie noclegi: np. Hotel Nimfa. Najciekawszym zabytkiem Zivogosće jest pochodzący z XVII wieku klasztor franciszkański. Warto się także wybrać do pobliskiego Muzeum Muszli.

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Riwiera Makarska, Chorwacja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki