Chorwacja wczasy ••• wakacje w Chorwacji, wycieczki Dalmacja, dojazd własny Istria, Kvarner, Dubrownik, Split, wczasy Pula, Trogir ••• wakacje w Chorwacja, przewodnik i mapa, domy wakacyjne i wille Chorwacja, bilety lotnicze Chorwacja
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Chorwacja.pl  >  Wczasy Chorwacja 2015 >  Dalmacja, wakacje w Chorwacji
Dalmacja, wakacje w Chorwacji
TravelOne.pl

Dalmacja, wakacje w Chorwacji

Chorwacja - wakacje w Dalmacji: Położona na wybrzeżu Morza Adriatyckiego Dalmacja oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu. Charakteryzuje się wyjątkowo nieregularną linią brzegową z licznymi przybrzeżnymi wyspami i wysepkami ciągnącymi się wzdłuż niej. Można tu znaleźć ustronne plaże i zatoczki, dzięki czemu Dalmacja uznawana jest za najlepsze miejsce na wczasy w Chorwacji.

Oprócz beztroskiego leżakowania, Dalmacja oferuje także świetne warunki i infrastrukturę żeglarską. Wzdłuż wybrzeża ciągną się średniowieczne wioski rybackie, dawne weneckie porty oraz nowoczesne mariny. Dalmacja to prawdziwy raj także dla miłośników innych sportów wodnych – można tu m.in. znaleźć jedne z najlepszych w Europie miejsc do windsurfingu czy nurkowania. Ze względu na bliskość gór dużą popularnością cieszy się także trekking oraz spływy pontonowe.

Dalmacja to także ogromna różnorodność zabytków. Jednym z najwspanialszych zabytków, nie tylko Dalmacji, ale i całej Chorwacji, jest pochodzący z czasów rzymskich Pałac Dioklecjana w Splicie. Warto również zwrócić uwagę na katedrę w mieście Sibenik oraz na wpisane na listę UNESCO starówki w miastach Trogir i Dubrownik. Wieloma atrakcjami poszczycić się może Zadar - słynne organy morskie, rzymskie ruiny oraz przedromański kościół św. Donata z IX wieku. Dalmacji nie brakuje również atrakcji przyrodniczych. Ogromną popularnością cieszy się Park Narodowy Krk z przepięknymi wodospadami, strumykami i rozlewiskami. Jadąc z Polski do Dalmacji warto także odwiedzić malownicze Jeziora Plitwickie.

W Dalmacji znajduje się wiele znanych kurortów turystycznych, wśród których niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się Riwiera Makarska (polecana imprezowiczom), a także okolice Trogiru oraz Wyspa Pag i Wyspa Korcula, wybierane przez rodziny z dziećmi. Stolica Dalmacji - Dubrownik, oprócz zabytków i wspaniałych, często piaszczystych plaż oferuje też bogate życie kulturalne – regularnie organizowane są tu koncerty i wystawy. Dalmacja wybierana jest często jako miejsce wakacyjnego wypoczynku także przez turystów z Polski. Największą popularnością w Chorwacji cieszy się znajdujący się nieopodal miasta Sibenik kompleks Solaris (Hotel Jure, Hotel Ivan, Hotel Jakov, Hotel Niko i Hotel Andrija). Z kolei osobom poszukującym bardziej kameralnego wypoczynku w Dalmacji warto polecić Apartamenty Necujam, położonej na niewielkiej wyspie Solta.

 Dalmacja plaże

Dalmacja plaże

Dalmacja plaże: Piaszczyste plaże w Dalmacji znajdują się na Wyspie Rab (Rajska Plaża – Paradise Beach), na Riwiera Makarska oraz w miejscowości Nin blisko Zadar. Plaże żwirkowe można znaleźć w okolicach miast Vodice i Trogir – są nieco mniej komfortowe niż plaże piaszczyste, ale krystaliczna woda z pewnością to rekompensuje. Plaże w Dalmacji uchodzą za czyste, bezpieczne i są polecane na wakacje w Chorwacji nie tylko dla rodzin z dziećmi.
Dalmacja apartamenty i kwatery

Dalmacja apartamenty i kwatery

Dalmacja apartamenty:Apartamenty w Dalmacji są chętnie wybierane na wczasy dla rodzin z dziećmi, natomiast kwatery prywatne w Dalmacji to dobry sposób na tanie noclegi. Ogromną popularnością cieszą się liczne apartamenty w Dalmacji, takie jak Apartamenty Medena, Apartamenty Croatia czy Zaton Holiday Resort, które od lat są celem wakacyjnych wyjazdów gości z całej Europy. Apartamenty w Dalmacji najczęściej oferują jedynie nocleg, bez wyżywienia, ale zazwyczaj posiadają aneksy kuchenne umożliwiające samodzielne przygotowanie posiłków.
Dalmacja hotele i last minute

Dalmacja hotele i last minute

Dalmacja hotele i last minute: Planując wczasy w Dalmacji warto skorzystać z oferty wakacje last minute – można wówczas zarezerwować hotele nawet 20% taniej. Oferty last minute w Dalmacji obejmują zarówno apartamenty jak i hotele. Największy wybór ofert wczasów w Dalmacji oraz najkorzystniejsze ceny (zniżki do 30%) dostępne są w ofercie ‘wcześniej=taniej’ dostępnej od stycznia.
Przewodnik turystyczny - Dalmacja wycieczki

Przewodnik turystyczny - Dalmacja wycieczki

Dalmacja wycieczki i zabytki: Wycieczki objazdowe po Dalmacji są szczególnie popularne ze względu na piękne krajobrazy i liczne zabytki. Najciekawsze atrakcje turystyczne Dalmacji są wpisane na listę UNESCO: Pałac Dioklecjana w Splicie, Stare Miasto Dubrownik, katedra w Sibenik oraz starówka w Trogir. Nie można pominąć także uroczych miasteczek na Wyspie Hvar oraz Wyspie Korcula.
 Środkowa Dalmacja na wczasy

Środkowa Dalmacja na wczasy

Środkowa Dalmacja na wakacje: Polecamy kurorty takie jak Trogir, Split, Omis oraz wybrzeże Riwiera Makarska, a także popularne wśród turystów wyspy: Wyspa Hvar, Wyspa Korcula, Wyspa Solta i Wyspa Brac. Środkowa Dalmacja obejmuje najważniejsze atrakcje turystyczne Chorwacji, m.in. Pałac Dioklecjana. Liczne hotele i ciekawe wycieczki sprawiają, że Środkowa Dalmacja jest bardzo popularnym celem wyjazdów na wakacje do Chorwacji.
Południowa Dalmacja na wakacje

Południowa Dalmacja na wakacje

Południowa Dalmacja na wczasy: Bardzochętnie wybierany region na wczasy w Chorwacji. Jego największą atrakcją jest Dubrownik, z wpisaną na listę UNESCO starówką. Wakacje w Południowej Dalmacji to idealne połączenie zwiedzania oraz beztroskiego wypoczynku. W okolicach Dubrownika znajdują się popularne plaże piaszczyste, szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi.
Dalmacja – Riwiera Makarska, Chorwacja

Dalmacja – Riwiera Makarska, Chorwacja

Riwiera Makarska, Dalmacja: Najpopularniejszym regionem Dalmacji Środkowej jest Riwiera Makarska, często wybierana na wczasy w Chorwacji. Znajduje się tu kilka popularnych kurortów i miejscowości wypoczynkowych takich jak: Baska Voda, Makarska, Podgorka, Tucepi i Gradac. W okolicy nie brakuje także atrakcji przyrodniczych, jak Park Przyrody Biokovo, gdzie warto się wybrać na wycieczkę.
Dalmacja – Split, Chorwacja

Dalmacja – Split, Chorwacja

Split, Dalmacja: Split jest obowiązkowym punktem na trasie wycieczek objazdowych do Chorwacji. Hotele i biura podróży często oferują wycieczki fakultatywne do Splitu. Najważniejszym zabytkiem miasta jest wpisany na listę UNESCO rzymski Pałac Dioklecjana, uznawany także za jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Split jest głównym portem Chorwacji, z którego wypływają promy m.in. na Wyspę Hvar i Wyspa Brac.
Dalmacja – Dubrownik, Chorwacja

Dalmacja – Dubrownik, Chorwacja

Dalmacja, Dubrownik: Dubrownik to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Europie, główny cel wielu wycieczek do Chorwacji. Wpisana na listę UNESCO średniowieczna starówka Dubrownika, otoczona murami miejskimi, zachwyci każdego turystę. Żwirkowe i piaszczyste plaże sprawiają, że Dubrownik to doskonałe miejsce na beztroskie wczasy w Chorwacji także dla rodzin z dziećmi.
Dalmacja – Trogir, Chorwacja

Dalmacja – Trogir, Chorwacja

Trogir, Dalmacja: Zabytkowe miasto położone w Środkowej Dalmacji nad Adriatykiem. Trogir słynie ze Starego Miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych i cel wycieczek po Dalmacji. Do Trogiru łatwo jest dojechać, gdyż znajduje się blisko autostrady Zagrzeb-Split. Żwirkowe plaże w okolicach Trogiru są zagospodarowane - idealne na udane wakacje w Chorwacji.
Dalmacja – Wyspa Hvar, Chorwacja

Dalmacja – Wyspa Hvar, Chorwacja

Wyspa Hvar, Dalmacja: Lawendowa Wyspa Hvar jest najbardziej słonecznym miejscem nad Adriatykiem. Wyspa Hvar słynie z urokliwych morskich zatoczek z pięknymi żwirkowymi plażami, małych wiosek rybackich na wybrzeżu oraz sielankowego krajobrazu. Hvar jest popularnym celem wycieczek oraz rejsów morskich po Chorwacji. Największe miasta na Wyspie Hvar to Hvar, Jelsa oraz Stari Grad, gdzie koncentruje się ruch turystyczny.
Dalmacja – Wyspa Korcula, Chorwacj

Dalmacja – Wyspa Korcula, Chorwacj

Wyspa Korcula, Dalmacja: Wyspa Korcula to miejsce urodzenia Marco Polo i najbardziej zielona wyspa w Dalmacji. Wyspa Korcula znana jest ze swoich muzycznych tradycji, urokliwych miasteczek oraz czystych plaż z łagodnym zejściem do morza. Korcula to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje w Chorwacji. Kanał Peljesac, pomiędzy Półwysep Peljesac a wyspą Korcula, to najlepsze miejsce w Chorwacji na windsurfing i kitesurfing.
Dalmacja – Wyspa Brać, Chorwacja

Dalmacja – Wyspa Brać, Chorwacja

Wyspa Brac, Dalmacja: Trzecia co do wielkości wyspa Adriatyku jest szczególnie popularna wśród rodzin z dziećmi. Na Wyspie Brac, w miejscowości Bol, znajduje się najpiękniejsza plaża w Chorwacji – Zlatni Rat. Hotele na Wyspie Brac nastawione są na turystykę rodzinną i oferują wiele udogodnień dla najmłodszych. Wyspa Brac znana jest także z hoteli all inclusive oraz świetnych warunków windsurfingu.
Dalmacja – Orebić, Chorwacja

Dalmacja – Orebić, Chorwacja

Orebić, Dalmacja: Orebić na półwyspie Peljesac to często wybierany przez turystów kurort na wczasy w Chorwacji. Miasteczko o żeglarskich tradycjach, znane jest z dobrej bazy noclegowej, czystych plaż oraz świetnych warunków na wakacje z dziećmi. Miejscowość Viganj w pobliżu Orebić oferuje liczne bazy nurkowe, szkoły windsurfingu i kitesurfingu. Orebić to także dobra baza wypadowa na wycieczki do Dubrownik.

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Dalmacja, Chorwacja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki