Pakostane - wakacje już od 227 zł

Na wakacje: Pakostane, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Północna Dalmacja/ Riwiera Zadar/ Pakostane

Lekkie opady deszczu
6°C
Opady:
2.0 mm
Zachmurzenie:
brak
Ciśnienie:
1009 hPa
Wiatr:
13 km/h160°
Pakostane to atrakcyjne miasteczko w Północnej Dalmacji, położone pomiędzy wybrzeżem morskim a jeziorem Vransko. W pobliżu trzy ośrodki wypoczynkowe, wśród nich francuski Club Mediterranne zbudowany w polinezyjskim stylu. Miłośnicy wędkarstwa i podglądania przyrody znajdą coś dla siebie na jeziorze Vransko, rezerwacie ptactwa wodnego. Warto odbyć spacer do niewielkiego miasteczka Vrana, gdzie można podziwiać unikatowy zabytek sztuki osmańskiej Maškovića han.

Pakostane, wczasy w Chorwacji

Miasteczko położone jest na terenie regionu Północnej Dalmacji, na w Riwierze Zadar. Jego usytuowanie jest bardzo malownicze. Z jednej strony znajdują się wody morza i wyspy, z drugiej największe w Chorwacji jezioro Vransko, gdzie podziwiać można florę i faunę. Panuje tu klimat śródziemnomorski. Okolica porośnięta jest lasami iglastymi. W okolicy znajdują się aż trzy parki narodowe : "Kornati", "Krka" i "Paklenica".

Historia – Północna Dalmacja

Miasteczko było kiedyś osadą portową. Nie ma wielu zabytków, ale warto przejść się po uliczkach pomiędzy białymi domami o charakterystycznych czerwonych dachach czy spędzić wieczór na podziwianiu portu. Niedaleko w stronę lądu znajduje się największe chorwackie jezioro - Vransko, przy którym można znakomicie odpocząć. Ciekawostką jest, że ma ono jedynie 2m głębokości przy imponującej powierzchni. Możemy tu podziwiać niezniszczoną ręką człowieka przyrodę i rozkoszować się ciszą.

Wakacje w Pakostane – wycieczki objazdowe

 • Podążając na północ nadmorską drogą dotrzemy do znanego kurortu Biograd, a dalej, tą samą drogą, do serca riwiery – Zadar.
 • Małą nadmorską drogą dotrzemy z miasteczka do wioski Vrana, która rozwinęła się wokół opactwa Benedyktynów. Znajdują się tu ruiny fortecy, zburzonej przez Turków w 1538r. Warto zobaczyć Maskovica hab zbudowany w 1644r. jako rodzaj gospody. Jest to jeden z najlepszych przykładów zabudowy ottomańskiej w całej Chorwacji.
 • Piękne, piaszczyste plaże w cieniu starych drzew ciągną się wszędzie wokół miasta. Idealne miejsce na odpoczynek w ciągu dnia.
 • Aktywny wypoczynek: pływanie, windsurfing, kajaki, inne sporty wodne, spacery po okolicy.

Rozrywka na wczasach w Dalmacji

Kurort jest znakomicie przygotowany na przyjęcie turystów. Znajdziemy tu kilka ciekawych miejsc, w których można odpocząć przy drinku czy zjeść miły obiad. Miasteczko otwarte jest na morze, dlatego najwięcej tego typu atrakcji znajdziemy w okolicy portu i plaż. Podaje się tu dania wszystkich kuchni, w tym potrawy miejscowe, owcze sery, ryby, owoce morza, wino i wiele słodkich owoców. Nocne życie zaspokoi każdego, ponieważ w wielu miejscach zabawa trwa do samego rana. Warto obejrzeć Club Med utrzymany w stylu polinezyjskim.

Pakostane, Chorwacja - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu
  12°C
  opady:
  4.0 mm
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  87%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1009hPa
  wiatr:
  123° 16 km/h
  wsch. słońca:
  07:04
  zach. słońca:
  17:22
 • Przejściowe lekkie opady deszczu
  min.6°C max.12°C
  opady:
  5.8 mm
  wiatr:
  287° 26 km/h
  wsch. słońca:
  07:02
  zach. słońca:
  17:23
 • Lekkie opady deszczu
  min.3°C max.11°C
  opady:
  8.9 mm
  wiatr:
  135° 35 km/h
  wsch. słońca:
  07:01
  zach. słońca:
  17:25
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.12°C max.15°C
  opady:
  16.9 mm
  wiatr:
  146° 34 km/h
  wsch. słońca:
  07:00
  zach. słońca:
  17:26
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.9°C max.17°C
  opady:
  25.7 mm
  wiatr:
  172° 49 km/h
  wsch. słońca:
  06:58
  zach. słońca:
  17:27

Pakostane - klimat w Chorwacja