Pakostane - wakacje już od 1004 zł

Na wakacje: Pakostane, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Północna Dalmacja/ Riwiera Zadar/ Pakostane

Bezchmurna noc
11°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
brak
Ciśnienie:
1026 hPa
Wiatr:
19 km/h300°
Pakostane to atrakcyjne miasteczko w Północnej Dalmacji, położone pomiędzy wybrzeżem morskim a jeziorem Vransko. W pobliżu trzy ośrodki wypoczynkowe, wśród nich francuski Club Mediterranne zbudowany w polinezyjskim stylu. Miłośnicy wędkarstwa i podglądania przyrody znajdą coś dla siebie na jeziorze Vransko, rezerwacie ptactwa wodnego. Warto odbyć spacer do niewielkiego miasteczka Vrana, gdzie można podziwiać unikatowy zabytek sztuki osmańskiej Maškovića han.

Pakostane, wczasy w Chorwacji

Miasteczko położone jest na terenie regionu Północnej Dalmacji, na w Riwierze Zadar. Jego usytuowanie jest bardzo malownicze. Z jednej strony znajdują się wody morza i wyspy, z drugiej największe w Chorwacji jezioro Vransko, gdzie podziwiać można florę i faunę. Panuje tu klimat śródziemnomorski. Okolica porośnięta jest lasami iglastymi. W okolicy znajdują się aż trzy parki narodowe : "Kornati", "Krka" i "Paklenica".

Historia – Północna Dalmacja

Miasteczko było kiedyś osadą portową. Nie ma wielu zabytków, ale warto przejść się po uliczkach pomiędzy białymi domami o charakterystycznych czerwonych dachach czy spędzić wieczór na podziwianiu portu. Niedaleko w stronę lądu znajduje się największe chorwackie jezioro - Vransko, przy którym można znakomicie odpocząć. Ciekawostką jest, że ma ono jedynie 2m głębokości przy imponującej powierzchni. Możemy tu podziwiać niezniszczoną ręką człowieka przyrodę i rozkoszować się ciszą.

Wakacje w Pakostane – wycieczki objazdowe

  • Podążając na północ nadmorską drogą dotrzemy do znanego kurortu Biograd, a dalej, tą samą drogą, do serca riwiery – Zadar.
  • Małą nadmorską drogą dotrzemy z miasteczka do wioski Vrana, która rozwinęła się wokół opactwa Benedyktynów. Znajdują się tu ruiny fortecy, zburzonej przez Turków w 1538r. Warto zobaczyć Maskovica hab zbudowany w 1644r. jako rodzaj gospody. Jest to jeden z najlepszych przykładów zabudowy ottomańskiej w całej Chorwacji.
  • Piękne, piaszczyste plaże w cieniu starych drzew ciągną się wszędzie wokół miasta. Idealne miejsce na odpoczynek w ciągu dnia.
  • Aktywny wypoczynek: pływanie, windsurfing, kajaki, inne sporty wodne, spacery po okolicy.

Rozrywka na wczasach w Dalmacji

Kurort jest znakomicie przygotowany na przyjęcie turystów. Znajdziemy tu kilka ciekawych miejsc, w których można odpocząć przy drinku czy zjeść miły obiad. Miasteczko otwarte jest na morze, dlatego najwięcej tego typu atrakcji znajdziemy w okolicy portu i plaż. Podaje się tu dania wszystkich kuchni, w tym potrawy miejscowe, owcze sery, ryby, owoce morza, wino i wiele słodkich owoców. Nocne życie zaspokoi każdego, ponieważ w wielu miejscach zabawa trwa do samego rana. Warto obejrzeć Club Med utrzymany w stylu polinezyjskim.

Pakostane, Chorwacja - prognoza pogody

  • Słonecznie
    13°C
    opady:
    brak
    zachmurzenie:
    brak
    wilgotność:
    76%
    widoczność:
    10 km
    ciśnienie:
    1026hPa
    wiatr:
    297°   13 km/h
    wsch. słońca:
    07:23
    zach. słońca:
    16:20
  • Słonecznie
    min.9°C max.15°C
    opady:
    brak
    wiatr:
    266°   7 km/h
    wsch. słońca:
    07:24
    zach. słońca:
    16:21
  • Słonecznie
    min.8°C max.15°C
    opady:
    brak
    wiatr:
    69°   12 km/h
    wsch. słońca:
    07:25
    zach. słońca:
    16:21
  • Słonecznie
    min.6°C max.12°C
    opady:
    brak
    wiatr:
    32°   13 km/h
    wsch. słońca:
    07:25
    zach. słońca:
    16:21
  • Częściowe zachmurzenie
    min.4°C max.12°C
    opady:
    0.1 mm
    wiatr:
    120°   8 km/h
    wsch. słońca:
    07:26
    zach. słońca:
    16:21

Pakostane - klimat w Chorwacja